TRAILTOUR 2021 je tady, přidej se k týmu SportObchod


7 minut čtení

Startuje Trailtour 2021. Objevujte nová místa České a Slovenské republiky.
Nazujte závodní boty a poměřte svou formu na 50 etapách v Česku a 30 na Slovensku. Na 1. máje startuje nový ročník etapového závodu TRAILTOUR 2021 a my jsme již tradičně u toho. I letos jsme pro vás nachystali dvě etapy (tentokrát v Brně a v Beskydech) na které jsme vyhlásili speciální odměny. Zažijte všechny barvy trailového běhu a zapojte se do TRAILTOUR v týmu SportObchodu. Odměna vás nemine. [caption id='attachment_19809' align='alignnone' width='633'] Na prvního máje startuje Trailtour 2021.[/caption]

Co je INOV-8 TRAILTOUR...po první etapě pochopíš

Inov-8 TRAILTOUR je běžecký etapový závod, při kterém sami rozhodnete, kolik etap zaběhnete a kdy. Čím víc etap a čím rychleji, tím máte větší šanci na vítězství v celém seriálu. Čas zaběhnutý na etapě se převede na body. Kdo posbírá bodů nejvíc, vyhraje. Na své si přijdou ale i pomalejší běžci. Kromě nových zážitků z tras na vás čeká tombola na každé etapě, takže čím víc etap, tím vyšší šance vyhrát jedny z 30 párů bot od Inov-8 a spousty dalších cen. [caption id='attachment_19863' align='alignnone' width='633']Minulý ročník Trailtour jsme si pořádně užili. Minulý ročník Trailtour jsme si pořádně užili.[/caption]

TRAILTOUR 2021 = 50 etap v Česku, 30 na Slovensku

Čeká na vás 520 km na 50 etapách v Česku. Slovenští běžci mají etap 30, ale z pohledu výškových metrů jsou rozhodně výživnější. Letošní novinkou je tombola na každé etapě. Celkem se běhá o ceny v hodnotě přes 1 milion korun. TRAILTOUR startuje 1. května a běží do 20. října 2021. Tento rok se osekaly kratší etapy a tak můžete se těšit na pořádné objemy. TRAILTOUR 2021 Česko:
 • 50 etap
 • 566 km
 • 18 300+ výškových metrů
 • seznam etap
TRAILTOUR 2021 Slovensko:
 • 30 etap
 • 366 km
 • 18 700+ výškových metrů
 • seznam etap

Představujeme naši etapu #36: Veřovické vrchy / Hostašovice

Letos jsme vám připravili dlouhou 15,4 km etapu ve Veřovických vrších. Na etapě zabrousíte do revíru Tomáše Štveráka, Adama Juráka a pořádně se zapotíte, nastoupáte totiž 916 výškových metrů. Na konci si užijete výhled z Velkého Javorníku a zpět už se můžete jen kochat na výhledy z hřebene, to zní jako dobrá motivace ;) Kdo by se sem nechtěl vracet? [caption id='attachment_19807' align='alignnone' width='633'] Na Velkém Javorníku končí jedna z etap TrailTour 2021.[/caption] Parametry etapy: Mrknout na etapu #36 Veřovické vrchy/Hostašovice »

Představujeme naši etapu #41: Těsnohlídkovo údolí / Brno

Jako druhou etapu SportObchodu jsme vám připravili 5,5 km dlouhou etapu na kraji Brna kousek od lomu Hády, protože tady to známe nejlépe. Připravte se na pořádnou stěnu v půlce trati, která vám zakyselí nohy. Etapa tvoří okruh, takže ji zvládnete i v týdnu po práci. [caption id='attachment_19808' align='alignnone' width='633'] Těsnohlídkovým údolím a na Obřanský hrad vás zavede etapa #41.[/caption] Parametry etapy: Mrknout na etapu #41 Těsnohlídkovo údolí / Brno »

2 prémie od SportObchodu: 10 000 Kč pro běžce na etapách #36 a #41

Zaběhněte si naše etapy v Beskydech a Brně a vyhrajte 1 000 Kč na nákup nových bot. Nejrychlejší ženu a muže z obou etap odměníme 1 000 Kč poukazem. Ze všech ostatních, kteří si etapy zaběhnou, vylosujeme tři a tři, kteří taky dostanou odměnu 1 000 Kč.

Běhejte TRAILTOUR v dresu SportObchodu

Připojte se ke SportObchodu a běhejte za náš tým, odměna vás nemine. Společně se tak utkáme s ostatními v týmové soutěži TRAILTOUR 2021. Loni jsme v týmech skončili 7. a super výsledky se povedly Veronice (3. místo v ženách) a Krystianovi (5. místo v mužích). [caption id='attachment_19810' align='alignnone' width='497'] Přidejte se do týmu SportObchod a doběhněte si pro speciální ceny.[/caption] Odměny pro běžce SO týmu:
 • 20% sleva na běžecké boty (pro všechny, kteří zaběhnou alespoň 5 etap)
 • 1 000 Kč na boty pro 3 nejaktivnějších běžce (nasbírají nejvíc bodů za celou TRAILTOUR)
 • 1 000 Kč na boty pro další 3 vylosované běžce z týmu
Jak běhat za SportObchod:
 1. Při registraci do TRAILTOUR vyberte tým SportObchod.cz
 2. Vyplňte krátký formulář, ať o vás víme a máme kam poslat odměnu
 3. Zaběhněte co nejvíc etap co nejrychleji
Chci běhat za tým SportObchod.cz »

Jak se do TRAILTOUR zapojit

Každá etapa je na Stravě založená jako segment (seznam etap). Stačí, když segment se zapnutou Stravou v telefonu proběhnete nebo na Stravu nahrajete trasu z hodinek. Záznam trasy nemusí být přesně od startu do cíle segmentu. Stačí, aby byl segment součástí záznamu běhu. Strava už segment pozná a přiřadí k němu čas. Podle zaběhnutého času dostanete za etapu body. Abyste nějaký ten bodík z etapy urvali, musíte se vejít do 2,5 násobku průměru časů třech nejrychlejších. Počítají se jen časy běžců zaregistrovaných do TRAILTOUR. Více o bodování v pravidlech. Co potřebujete: Jak začít:
 • Vyberte si svou 1. etapu, kterou chcete zaběhnout
 • Nastudujte trasu a popis. Ideálně si stáhněte nebo uložte GPX záznam do hodinek nebo svého účtu na mapy.cz
 • Zaběhněte trasu a nahrajte ji na Stravu
 • Po zaběhnutí první etapy se zaregistrujte na webu TRAILTOUR. Registrační formulář naskočí po spárování se Stravou, takže se do ní musíte na webu přihlásit.
A je to. Druhý den už uvidíte svůj výsledek a získané body na stránce etapy. Objevíte se taky v průběžném pořadí. Dál už stačí jen běhat soutěžní etapy a nahrávat záznamy na Stravu. Body se budou každý den aktualizovat podle výsledků ostatních.

Časté otázky k TRAILTOUR

Už se nám tu sešlo pár dotazů, tak ať jsou tady odpovědi i pro ostatní Kolik stojí startovné? Nic. Celá TRAILTOUR je zdarma a bude vás stát jen čas. Kdy můžu etapy běhat? Kdy chcete. Od 1. května do 31. října 2021 běhejte kdy chcete, kolik etap chcete a kolikrát chcete. Chcete se dozvědět víc o běhu? 

Starší články