Jak vybrat inline chrániče


2 minut čtení

Při jízdě na kolečkových bruslích je dobré chránit se při případném pádu nebo kolizi. Použitím vhodných chráničů zabráníš odřeninám a bolestivým zraněním horních i dolních končetin. Člověk při pádu většinou instinktivně dává ruce dopředu, je proto velmi vhodné doplnit chrániče kolen a loktů také chráničem zápěstí.

Chrániče na kolečkové brusle doporučujeme všem začínajícím bruslařům. U dětí by jejich používání mělo být samozřejmostí. Když svým dětem pořídíš sadu dětských chráničů ve veselých barvách, budou je rádi nosit a ty budeš bez obav o jejich bezpečí.

Inline chrániče

Podívej se na sady inline chráničů

Inline chrániče »

Vhodný výběr inline chráničů

Při výběru vhodných chráničů platí pravidlo, že čím kvalitnější a propracovanější chrániče jsou, tím nabízejí i větší pohodlí a prodyšnost. Pokud si tedy jízdu chceš naplno užít a máš v plánu na bruslích trávit poměrně dost času, třeba při celodenní vyjíždce, na chráničích nešetři.

Většinou bruslař zvolí trojsadu inline chráničů, která obsahuje chrániče kolen, loktů a zápěstí. Tato sada je většinou prakticky zabalená v síťovaném obalu umožňující snadné přenášení a rychlé vyschnutí po celodenní jízdě. V nabídce máme ale také samostatné chrániče zápěstí, které považujeme za základ v oblasti bezpečnosti při jízdě na kolečkových bruslích.

Velikost inline chráničů

Nejčastěji se chrániče vybírají podle běžné velikosti oblečení, ale vždy se musí hledět také na to, zda nemáš náhodou silnější nohy nebo ruce. Chrániče jsou vždy lepší, pokud jsou spíše volnější, než aby byly příliš těsné nebo dokonce tlačily.

Podívej se na nabídku kolečkových bruslí

Kolečkové brusle »