Jak vybrat badmintonovou obuv


3 minut čtení

Na badminton sice můžeš vyrazit i ve starých křuskách, ale lépe si zahraješ v pohodlné badmintonové obuvi. Zjisti, na co si musíš dát pozor a jak vybrat obuv na badminton. Odměnou ti za to bude větší komfort a zároveň i ochrana chodidla.

Badmintonová bota

Důležité je mít na paměti, že kvalitní badmintonové boty mají o trochu jinou konstrukci, než jsi byl zvyklý třeba u sálovek na futsal.

Zároveň mikrovlákna a syntetické materiály slouží lepšímu odvětrávání. Neméně důležitou součástí badmintonové obuvi je vyztužení, které fixuje chodidlo a poskytuje mu nejen prvotřídní stabilitu, ale také prevenci před zraněním, jelikož dokonale tlumí nárazy.

Abys měl jistotu, že tvoje badmintonové boty budou vše výše zmíněné splňovat, podívej se do naší nabídky bot na badminton. Vybíráme jen ty nejkvalitnější modely od ověřených badmintonových značek, se kterými hrají nejlepší badmintonisté světa.

Jak často chceš badminton hrát

Nutně to ale neznamená, že musíš sáhnout po nejdražším modelu. Boty vybírej především podle toho, jak často chceš hrát. Pokud se chystáš hrát pravidelně a dojít na kurt 3krát nebo 4krát týdně pro tebe není problém, pak se do sebe neboj investovat.

Tvoje nohy dostanou pořádně zabrat, proto se ti budou hodit badmintonové boty s pokročilejšími technologiemi. Kvalitní materiál a lepší tlumení nárazů ale něco stojí. Jestliže tedy chceš dát nohám voraz a těšit se z větší výdrže obuvi, hledej vhodný pár bot v cenové relaci nad 2 tisíce korun.

Jestli si na badec zajdeš jednou za čas, vystačíš si i se základními modely do 2 tisíc korun. Pokud si ale vážíš svého těla a nejsi skoupý na korunu, pak ani tobě propracovanější obuv nebude na škodu.

Pánské boty na badminton

Pánské boty na badminton

Pánské boty na badminton »

Dámské boty na badminton

Dámské boty na badminton

Dámské boty na badminton »

Dětské boty na badminton

Dětské boty na badminton

Dětské boty na badminton »

Nebarvící podrážka badmintonové obuvi

Non-marking neboli nebarvicí podrážka

Badmintonové kurty vyžadují stejná pravidla jako jakýkoli jiný halový povrch. Majitelé kurtů tě na hřiště nepustí s černou podrážkou. Proto je důležité, aby tvoje boty na badminton měly nebarvicí podrážku. Veškerá badmintonová obuv v naší nabídce toto pravidlo splňuje, takže v klidu vybírej dál.

Nebarvicí neboli non-marking podrážka je navíc důležitá pro lepší přilnavost ke kurtu.

Vložky do badmintonových bot

Kvalitní boty na badminton ti zpříjemní samotnou hru. Pokud se však chceš dostat na vrchol blaha, doporučujeme vyzkoušet i speciální vložky do bot. Vložky se po pár hrách přizpůsobí tvaru tvojí nohy. Díky tomu nebude tvoje noha nikde cestovat a boční pohyby chodidla tě už nikdy nezradí. Vložky navíc pomáhají ještě lépe tlumit nárazy a držet celkovou rovnováhu těla.

Většina vložek do badmintonové obuvi je perforovaná a dopřeje ti lepší odvětrávání nohy.