Jak vybrat tenisovou raketu pro dítě


3 minut čtení

Máte doma nadšeného malého tenistu, ale nevíte, jakou první dětskou raketu mu pořídit? Projděte si pár tipů a zjistěte, jak vybrat tenisovou raketu pro děti.

Jak vybrat dětskou tenisovou raketu podle materiálu

Pro úplné začátečníky je nejlepší volbou hliníková či kompozitová tenisová raketa pro děti. Právě tento materiál v nabídce najdete nejčastěji.

Pokud ale talentovaný tenista hraje déle a nevybírá svoji první raketu, dopřejte mu něco lepšího. Od velikosti raket 25 palců už najdete i dětské tenisové rakety kompletně z grafitu.

Grafitové dětské tenisové rakety jsou designově stejné jako rakety profesionálů. Vedle kvality tak dítě dostane i dávku sebevědomí. Důležitější nicméně je, že grafitové rakety lépe tlumí vibrace a nezatěžují tolik dětskou ruku. Výsledkem je pohodlnější tenis pro vaše dítě.

Dětské a juniorské tenisové rakety se pak od dospělých liší ještě tvarem rámu. Rám je rovněž zkrácený, aby se dětem s raketou lépe manipulovalo.

Jak vybrat tenisovou raketu pro dítě podle velikosti

Tenisové rakety pro děti jsou prvním nástrojem, který malý tenista okusí. Proto si při jeho výběru dávejte pořádně záležet.

Dětské tenisové rakety se vyrábí pro nejmenší děti, až pro děti okolo 13 let. Lepší je ale orientovat se podle výšky malého tenisty. Při zdolání výšky 158 cm doporučujeme omrknout, jak vybrat tenisovou raketu pro dospělé.

Velikost rakety Výška dítěte Délka rakety
19 palců do 100 cm 485 mm
21 palců 101 - 114 cm 540 mm
23 palců 115 - 127 cm 580 mm
25 palců 128 - 142 cm 640 mm
26 palců 143 cm a více 660 mm

Pro děti nad 158 cm doporučujeme vybírat dospělé tenisové rakety s odlehčenou hmotností.

Jak vybrat velikost gripu (rukojeti) dětské tenisové rakety

Pokud si vyberete hliníkovou nebo kompozitovou tenisovou raketu pro děti, nemusíte velikost gripu řešit. Grip je z výroby nastavený tak, aby pasoval k výšce dítěte.

Grafitové rakety se označením podobají dospělým raketám. U grafitových raket od délky 25 jsou pak nejčastější juniorské gripy L0 a L1. Grip L1 je ideální pro většinu dětí.

Pokud vás blíže zajímá, jak si vybrat správnou velikost gripu a jak si změřit dlaň, podívejte se na poradenskou stránku k výběru gripu.