Co jíst před tréninkem


3 minut čtení

Vyřešte palčivou otázku, co jíst před sportem.

Taky se sami sebe ptáte, co jíst před tréninkem nebo závodem, aby vaše tělo bylo maximálně připravené na výkon? Abyste měli dost energie, cítili se sytí, a přitom vám nebylo těžko? Spolehněte se na Enervit PRE Sport a máte to vyřešené. Tohle sacharidové želé vás totiž dokonale připraví na výkon. Jak to dělá?

co jíst před tréninkem

Nutella do vašeho jídelníčku před (i po) běhu úplně nepasuje, bohužel.

Co před tréninkem nejíst

Předně je třeba říct, že největší chybou by bylo jíst a pít před tréninkem cokoli sladkého. Proč? Protože na cukr v krvi okamžitě zareaguje slinivka, která vyplaví inzulin. Jeho úkolem je snížit hladinu cukru v krvi, a protože reakce přichází rychle, dostane jeho hladinu až pod výchozí úroveň. A to je problém:

  1. Následuje rychlý a výrazný pokles glykémie. Na klesající hladinu krevního cukru reaguje organizmus podrážděně například pocity slabosti, studeného potu, únavy a mnohdy i pocity podobnými žaketu (hlaďáku). Když v těchto nepříjemných pocitech zazní startovní výstřel, není se čemu divit, že tělu se nechce a výkon není stoprocentní.
  2. Fyziologicky je naše tělo nastavené tak, že vysoká hladina inzulinu zamezí využití tuku jako zdroje energie. Jak pak asi vypadá výkon vytrvalce, který běžně používá během výkonu energii ze svalového glykogenu a z tuků, když mu energii z tuků (velmi důležitý energetický zdroj) „típnete“? Je poloviční, možná i horší. Spojeno s pocity uvedenými v prvním bodě, celkový výkon pak nestojí za nic.

Sportovní výživa před sportem? Enervit PRE Sport nabízí řešení

Z jídel nevhodných ve dvou hodinách před sportováním jsme vyloučili sladkosti, na seznam ale patří i tuky, bílkoviny a vláknina, které zbytečně zatěžují organizmus trávením. Co tedy jíst před tréninkem? Zbyla nám sacharidová potravina s nízkým glykemickým indexem, která nezatěžuje organizmus, dodá postupně se uvolňující energii potřebnou pro výkon, a především umožní využití tuku jako zdroje energie.

Takové vlastnosti má oblíbený Enervit PRE Sport ve formě sacharidového želé s nízkým glykemickým indexem, který vás ideálně připraví na sportovní výkon. Je to odpověď na to, co jíst před sportem. Potravina, která zažene pocity hladu, doplní energii, nezatíží váš trávicí systém, a ještě aktivuje všechny čtyři energetické zdroje včetně toho tukového.

Doběhněte dál se správnou sportovní výživou

Nakoukněte do Šatny