Jak vybrat dětské brusle


2 minut čtení

Už nemusíte mít strach, že dítě ze zimních bruslí vyroste a za rok budete kupovat brusle nové. U roztahovacích zimních bruslí stačí jednoduše zvětšit velikost a bruslíte dál.

Roztahovací systém dětských zimních bruslí

Na dnešním trhu mají téměř každé dětské zimní brusle možnost nastavení velikosti podvozku. Roztažení bruslí až o 4 čísla se dělá nejčastěji jednoduchým stisknutím tlačítka. Každý výrobce má svoji verzi systému zapínání. Mezi nejpoužívanější patří jednoduché stisknutí tlačítka, objevují se i další systémy jako rychloupínací nebo klasický šroub.

tlačítkorychloupínací šroubklasický šroub

* systémy nastavení velikosti (zleva) tlačítkem, rychloupínákem nebo klasickým šroubem

Konstrukce bruslí

Dětské brusle na led se vyznačují lehkou konstrukcí nejčastěji z odolného a lehkého plastu. Brusle jsou maximálně pohodlné, nikde netlačí, pevně drží nohu a přitom nikde netlačí.

Vybrat dětské brusle »

Kačenky

Kačenky jsou naprosto samostatná skupina speciálních dětských bruslí, které jsou celokovové a mají nastavitelnou velikost podvozku pomocí šroubů. Tyto brusle jsou určeny pro předškolní děti s malou velikostí nohy. Brusle se na nohu upínají pomocí kožených pásků s přezkou a spíše než bruslení se na nanich děti seznamují se základy pohybu na ledě.

Vybrat kačenky na led »