Jak vybrat stůl na stolní tenis


2 minut čtení

Pingpongový stůl

U výběru pingpongového stolu si nejdříve ujasněte, kde budete hrát - jestli jen vevnitř nebo ho v létě vytáhnete i na zahradu. Podle toho si vyberte stůl:

Vnitřní stoly

Pokud raději hrajete v klidu pod střechou podívejte se po vnitřním stolu. Ten se hodí hlavně do uzavřených a vyhřívaných místností. Neměli byste ho brát ven, protože se neubrání slunečním paprskům a vlhku. 

Vnitřní stůl

Venkovní stoly

Outdoorový stůl využijete v létě i v zimě. Díky UV filtru a antireflexnímu nátěru odolá slunci i vlhku a v zimě ho schováte do garáže nebo do herny a užijete si hru i vevnitř. Nechybí ani různé mechanismy a technologie, které výrazně zlepšují manipulaci se stolem.

Jestli chcete, aby vám stůl dlouho vydržel, nezapomeňte si pořídit ochranný obal.

Venkovní stůl

Síla desky

Při vybírání stolu věnujte pozornost také síle desky. Čím silnější deska (25 mm), tím kvalitnější, odolnější a stabilnější stůl.

Prostor na skladování

Ještě předtím, než si stůl objednáte a zaplatíte, ujistěte se, že máte dost místa. Nejen na hraní, ale i na schování, když zrovna nehrajete. Většinu stolů sklopíte k sobě, takže nezaberou tolik prostoru. U každého stolu proto najdete i rozměry ve složeném stavu.

Materiál stolu

Levnější stoly jsou z dřevotřísky. Venkovní musí vydržet víc, proto u nich najdete kvalitní laminátové desky.