Jak vyměnit zlomenou čepel


2 minut čtení

Prasknutá čepel není důvod k výměně celé hokejky. Obvykle si u amatérských holí vystačíte pouze s výměnou čepele. Výjimečný případ tvoří hokejky vyrobené z jednoho kusu kompozitu nebo ze dřeva.

Před samotnou výměnou čepele je nutné si uvědomit, že po výměně zlomené čepele dojde ke změně vlastností a chování hokejky. Změní se těžiště i hmotnost hokejky a změna se projeví při střele a ovládání puku.

Návod na výměnu čepele

Zlomenou kompozitovou hokejku zařízneme pilou s jemnými zuby v místech, kde končí krček a začíná shaft hokejky. Řez vedeme co nejvíce kolmo. Případné otřepy začistíme pilníkem na železo. Pokud máme hůl s vyměnitelnou čepelí, tak zlomenou čepel vytáhneme pomocí vrutu, který našroubujeme do zbytku čepele v shaftu. Jde to lehce po důkladném nahřátí horkovzdušnou pistolí za pomocí kleští.

Dnes mají všechny čepele standardní rozměr, který pasuje do většiny hokejek. Výjimku tvoří čepele s užším krčkem. V případě, že jste krček upravovali pilníkem nebo je na něm málo lepidla, doplňte jej tavnou lepící pistolí.

Teplovzdušnou pistolí nahříváme současně krček čepele i koncovou část shaftu hokejky. Ohříváme tak dlouho, dokud není lepidlo tvárné a potom čepel pomalu zasuneme do tyče shaftu. Necháme minimálně 1 hodinu vychladnout a přebytečné lepidlo odřízneme nožem. Místo spojení můžeme překrýt lepící páskou.

Pro ohřívání nikdy nepoužívejte otevřený oheň. Došlo by k nenávratnému poškození struktury čepele i hokejky.

Videonávod jak vyměnit zlomenou čepel

Náhled videa