Vychytejte badmintonové chyby s Michalem Světničkou


4 minut čtení

Michal Světnička vám poradí, jak vychytat nejčastější badmintonové chyby.
„Míčky si létají, kam chtějí, soupeř mě prohání z jedné strany na druhou, a na konci každé výměny už mi pomalu nestačí síly. Nedělám někde chybu?

Není to jen pohodové pinkání přes síť

Badminton není tak jednoduchý a odpočinkový sport, jak na první pohled vypadá. Při hře musíte dávat bacha hned na několik věcí najednou:
  • správné držení rakety
  • postoj při výměně
  • bekhendové podání
  • postavení na příjmu
  • výpady
  • údery nad hlavou
Jak vychytat ty nejčastější chyby při hře vám poradí v našem seriálu Badmintonové chyby badmintonový trenér Michal Světnička. Badmintonové chyby s Michalem Světničkou

Kdo je Michal Světnička?

V první řadě je to člověk, který vám s pilováním badmintonové techniky a hrou bez chyb pomůže. Na badmintonových kurtech si odběhal už 15 let, z toho posledních 7 často v pozici trenéra. Nasbíral několik juniorských a žákovských titulů, které ozdobil v roce 2015 titulem mistra České republiky ve čtyřhře se svým parťákem Standou Kohoutkem. Kromě trénování, spolupráce s badmintonovými školičkami a Vaší Ligou ukazoval své umění i v zahraničí. Spolupracoval se španělským trenérem Oscarem Martinezem, malajským trenérem a bývalým reprezentantem Tan Jinn Hwanem a polským trenérem Damianem Plaweckim. Ve sbírce má také spolupráci s badmintonovým národním centrem v Anglii. badmintonový trenér Michal Světnička

Naučte se hrát badminton bez chyb

Seriálem Badmintonové chyby vás provede právě mezinárodně ostřílený profík Michal Světnička. A kterých špatných návyků se s ním zbavíte?

1. díl - Držení rakety

Špatné držení rakety je na kurtech pravidelnou chybou. Michal vám ukáže, jak správně držet badmintonovou raketu na backhandu a na forehandu. Naučíte se také, jak správně uchopit rukojeť a poskládat prsty.

2. díl - Postoj při výměně

Postavení při výměně výrazně ovlivní vaše starty za míčkem, stabilitu a následnou únavu. Naučte se na badmintonovém kurtu správně stát a připravte se tak na každý úder.

3. díl - Bekhendové podání

Správné podání je další důležitá věc, kterou byste na kurtu měli ovládat. Špatně podáte, a soupeř vás vypleskne hned na returnu. Naučte se podávat tak, že dostanete protivníka do úzkých vy.

4. díl - Postavení na příjmu

Díky správnému postavení na příjmu budete lépe připraveni na soupeřovo podání. Nepřekvapí vás tak krátkým, ani delším úderem. Nastudujte si správný postoj, ať vás nic nezaskočí.

5. díl - Výpady

Základní kámen pohybu po badmintonovém kurtu jsou výpady. Díky nim budete u míčku včas a odehrajete ho, aniž byste se zranili. Podívejte se, jestli do badmintonových výpadů chodíte správně i vy.

6. díl - Údery nad hlavou

Nejčastěji budete při hře odpalovat míček nad hlavou. Proto je důležité zvládnout techniku úderů levou zadní a propinkat se až k vítěznému bodu. Jak na to vám poradí Michal Světnička v posledním dílu seriálu Badmintonové chyby.

Naservírujte si další badmintonové čtení...

Starší články