Jak na krátké bekhendové podání


2 minut čtení

V tomto videoseriálu vám trenér badmintonu Michal Světnička ukáže nejčastější badmintonové chyby, které děláte na kurtech.

Každou chybu vám předvede a poradí, jak se jí zbavit. Z minulých dílu víte, jak správně držet raketu a naučili jste se správný postoj během výměny.

Jak na krátké backhandové podání

Krátké backhandové podání se používá nejvíc. Při bekhendovém podání vídám na kurtech 4 nejčastější chyby:

  1. Špatné držení rakety
  2. Zahrání míčku blízko u těla
  3. Lámání zápěstí při zahrání
  4. Nadhazování míčku před úderem

Pojďme tyto 4 chyby opravit. Jak z názvu vyplývá, u backhandového podání použijte backhandové držení rakety, které znáte z 1. dílu seriálu. Pro připomenutí, palec je na širší straně držátka proti ostatním prstům.

Míček držte palcem a ukazováčkem za pírka/za širší konec míčku, ne za korkovou hlavičku. Držte míček až do poslední chvíle před úderem a rozhodně si ho nenadhazujte.

K podání se jako praváci postavte pravou nohou dopředu, nebo stůjte nohama vedle sebe. S pravou nohou vpředu máte na zahrání úderu víc místa. Leváci samozřejmě dají dopředu levou nohu. Míček držte co nejdál před tělem a zahrejte kontrolovaným jemným úderem. Úder dotáhněte mírně dopředu a nezastavujte raketu v bodě úderu. Teď umíte míček správně vyslat do hry a v dalším díle se podíváme na druhou stranu kurtu a chyby na příjmu.