Bruslení na tenkém ledě. Jak poznat bezpečný led na rybníce
Mrazíky jsou tady a s nimi hokej a bruslení na rybníce. Kdy je ale takový led kvalitní a je bezpečné na něj vyrazit?
Přemýšlíš nad tím, že v dospělosti začneš hrát hokej, ale nemáš žádnou průpravu z dětství? Spousta dospělých se hokeji věnuje i bez předchozích zkušeností. Věk není překážkou pro učení se novým dovednostem a hokej není výjimkou.
Nejenže můžeš začít hrát hokej jako dospělý, ale pokud po tom toužíš, pusť se do toho. Hokej je vynikající způsob, jak si udržet kondici, najít nové přátele a postavit se výzvě. Je to sport, který vyžaduje kombinaci fyzické zdatnosti, mentální odolnosti a týmové spolupráce.
Pokud chceš začít hrát hokej, musíš se naučit tři klíčové dovednosti: bruslení, ovládání puku a střelbu.
Bruslení je základem hokeje. Než vůbec začneš přemýšlet o ovládání puku nebo střelbě na branku, musíš se na ledě cítit pohodlně. Pokud jsi v hokeji nováčkem, nestyď se přihlásit na lekce bruslení. Pomohou ti zvládnout základy, jako jsou starty, brzdy a otáčky.
Zároveň můžeš trénovat bruslení doma na suchu nebo na inline bruslích.
Jakmile zvládneš bruslení, je čas vzít do ruky hokejku a začít si tykat s pukem. Kontrola puku je důležitá jak při střelbě, tak při přihrávkách nebo vedení kotouče během bruslení. Vyšší dívčí je pak stickhandling, díky kterému získáš nad pukem jistotu a troufneš si na kličky mezi protihráči.
I na práci s pukem existují cvičení, která můžeš trénovat doma.
Až získáš jistotu při bruslení a budeš mít kontrolu nad pukem, zaměř se na střelbu. Bez jejího tréninku gól nedáš. Zkoušej střelu zápěstím, příklepem nebo nápřahem. Každá střela se hodí do jiných prostorů na ledě a třeba zjistíš, že máš na některý typ střely větší talent.
Začni třeba s tréninkem střely zápěstím podle našich rad.
Hokejka a brusle jsou naprostý základ, který budeš potřebovat i na rybníkový hokej. V základní výbavě by neměla chybět ani helma. Další hokejovou výstroj vybírej podle toho kde, s kým a v jaké intenzitě se chystáš hokej hrát. Zároveň pamatuj na to, že v začátcích nepotřebuješ profi výstroj, ale vystačíš si s rekreační nebo amatérskou úrovní vybavení.
Prvním krokem je investice do páru dobře padnoucích hokejových bruslí. Ty jsou tvým spojením s ledem a jedním z nejdůležitějších kusů vybavení, které budeš potřebovat. Věnuj čas tomu, abys našel pár, který ti dobře padne a bude pohodlný. Nespěchej s nákupem špičkových bruslí. Jako začátečník potřebuješ spíše pohodlí a správný střih než pokročilé funkce.
Je jen na tobě, jakou hokejku si vybereš. Oblíbenější a modernější jsou kompozitové hokejky, které jsou mnohem lehčí a snadněji se s nimi manipuluje. Dřevěné hokejky jsou zase levnější a nabízejí lepší cit, který se ti v začátcích může hodit.
Jakmile se tvoje bruslařské dovednosti zlepší, budeš chtít začít trénovat s pukem na ledě. Aby ses mohl pustit do tréninku bezpečně, budeš potřebovat základní vybavení, včetně helmy, chrániče zubů, chráničů ramen, chráničů loktů, rukavic, hokejových kalhot a chráničů holení.
Neexistuje žádný pevně stanovený časový rámec pro učení a naučení se hokeje. U každého člověka je doba individuální. Někteří lidé si mohou osvojit základy rychle, zatímco jiní mohou potřebovat více času.
Ať už je ti 40, 50 nebo 60 let, nikdy není pozdě začít hrát hokej. Jediné, co potřebuješ, je fyzická schopnost hrát a v pokročilejším věku doporučujeme potvrzení od lékaře.
Když jsi připraven posunout své dovednosti na vyšší úroveň, zvaž možnost přihlásit se do hokejové ligy. V mnoha městech existují hokejové ligy pro dospělé začátečníky. Tyto ligy nabízejí skvělou příležitost rozvíjet své dovednosti a užívat si hokej s kamarády.
Začít hrát hokej v dospělosti se může zdát skličující, ale se správným myšlením a trochou tréninku budeš střílet góly raz dva. Pamatuj, že cesta dlouhá tisíc mil začíná jediným krokem. Proto si zašněruj brusle, spolkni svoje ego a vyraz na led. Tvoje hokejová cesta začíná právě teď.
Mrazíky jsou tady a s nimi hokej a bruslení na rybníce. Kdy je ale takový led kvalitní a je bezpečné na něj vyrazit?
Jaké české týmy už na NHL hřišti hrají? A jsou Evropané, zvyklí na široké kluziště, větší panenky než Američané? Pokračuj ve čtení.
Nahlédni pod pokličku největších tajemství základních tenisových pravidel. Dozvíš se vše o tiebreaku i bodovacím systému.
Máš vadu zraku, máš rád hokej, ale s čočkami si netykáte? Hokej můžeš hrát i v brýlích. Poradíme ti pár triků, jak na to.
Smrt Adama Johnsona přímo na ledě po zásahu bruslí do krku spustila lavinu otázek na povinné nošení nákrčníků.
Hekání při tenise je jedno z nejkontroverznějších tenisových témat. Téměř všem vadí a ruší při hře, ale zároveň tenistům pomáhá při výkonu. Jak to s ním je?
Hrát na křídle přes ruku má svoje výhody. Puk si snadněji navedeš na osu hřiště a máš více možností vystřelit. Třeba jako Jágr, Voráček nebo Ovečkin.
Přečti si rozhovor s hokejisty HK Poprad Adamem Drgoněm a Peterem Kundrikem o tom, jak trénují nebo v jaké výstroji hrají.
Připrav tenisový kurt na chladné počasí. Začni se zazimováním antukových i hardových kurtů včas a měj je v cajku na jarní sezónu.
Chceš začít s hokejem ve vyšším věku, i když jsi jako dítě nechodil na led? Spolkni ego, neboj se padat, trénuj a půjde to!
Máš motýlky v břiše, když po létě naskakuješ na led? Nebo máš obavy, jestli jsi pořád ve formě? Dáme ti pár tipů, jak můžeš na fyzičce pořád zamakat.
Máme pro tebe pár rad a tipů, co dělat a nedělat těsně před půlmaratonem.
V případě, že svůj sport teprve hledáte, máme pro vás tip: Vyzkoušejte jízdu na koloběžce. Máme pro vás 7 pádných důvodů, proč si ji zamilujete.
V této netradiční recenzi se podíváme hned na pět antukových modelů! Od ultralehkých přes univerzální až super odolné boty pro náročné.
Přečtěte si nabušenou recenzi nové řady raket Head Gravity pro rok 2023, pořádně jsme dali zabrat modelu MP i Tour.
Všechna práva vyhrazena, © 2002–2023 Sportega, dříve SportObchod.cz