Zamilujte se do sportu v páru (nejen) na Valentýna


4 minut čtení

Objevte tipy na sportování ve dvou a užijte si nejen Valentýna s vyplavenými endorfiny a v propoceném tričku.
Den svatého Valentýna se nám automaticky pojí s cukrovinkami nebo pugety růží. Nikdo vám nebrání, abyste si s partnerem zvolili takzvaný gaučing u televize a závodili v baštění bonbónů ve tvaru srdíček, anebo pozvali sympatický protějšek do přepychové restaurace. Co si ale tento svátek o něco zpestřit, a to v podobě pořádné nálože endorfinů, kterou vás odmění sportovní výkon s parťákem? [caption id='attachment_21668' align='aligncenter' width='633']Asi nejjednodušší pohybová aktivita pro páry je turistika. Asi nejjednodušší pohybová aktivita pro páry je turistika.[/caption]

Výpravy za vlídného počasí

Příjemnou aktivitou pro dvě osoby, která mezi ostatními sporty může vypadat poměrně netradičně a nenáročně, může být minigolf. Ačkoli na minigolfu své vybudované svaly a zkušenosti z posilovny nejspíš neuplatníte, bude se vám hodit pevná ruka a schopnost soustředění. Běh je jednou z aktivit, kterou mohou zvolit i naprostí začátečníci. Je ale dobré stanovit si tempo, které bude vyhovovat vám oběma. Neoddáte-li se sprintu, zbude vám možná dostatek dechu i pro konverzaci. Nezapomeňte na běh vybrat vhodné oblečení a boty.
S výběrem správné běžecké obuvi vám pomůže Anička. Možná jezdíte každodenně do práce kolem zajímavého místa nebo památky, kam jste ještě nikdy nezavítali. Neváhejte zakusit s druhou polovičkou trochu turistiky. Vezměte batoh na záda a udělejte si pořádný výšlap pro úchvatný výhled na údolí nebo za trochou historie. Kolem vás se jistě skrývá mnoho krásných a neprobádaných míst, které pouze čekají na to, až je objevíte. Bádat a objevovat můžete také na kole, se kterým lépe naplánujete o něco delší trasy než u pěší turistiky.

Když se venku čerti žení

Na výpravu do přírody není počasí pokaždé vlídné. Při nepříznivé předpovědi naštěstí můžete pořád zvolit aktivity se střechou nad hlavou. Skvělé útočiště před deštěm a vichrem poskytne fitness centrum. Jestli o návštěvě posilovny už delší dobu mluvíte a stále jste se nedokázali rozhoupat, po boku s komplicem máte výbornou příležitost. Navzájem se můžete motivovat a podpořit nejen psychicky. Cvičení v páru může být skvělým využitím společně stráveného času. A když nemáte možnost zajít do posilovny, zacvičte si doma podle video tutoriálu. Ať už dáte přednost silovému tréninku, tanci nebo józe, nebude vás omezovat podnebí ani otevírací doba posilovny. [caption id='attachment_21670' align='aligncenter' width='633']Pokud se nechcete úplně honit, uvolněte se třeba u jógy. Pokud se nechcete úplně honit, uvolněte se třeba u jógy.[/caption] Badminton je atraktivní sport, ke kterému je spoluhráč potřeba. Co může být lepšího než vzít do ruky raketu a společně do toho prásknout? Buďte ale obezřetní, pokud inklinujete k soutěživosti – přílišné množství „prasátek“ by mohlo vaši polovičku proti vám poněkud pobouřit. Pokud nemáte výbavu vlastní, většinou je ve sportovních areálech možnost zapůjčení badmintonové rakety a míčků. A jestliže vás badminton chytne, nebojte se investovat do vlastního vybavení. Jestli se s partnerem oba shodnete na tom, že si raději dopřejete výtečný servis na kurtu, než abyste vyčkávali na servis v restauraci, skvělou volbou pro pokročilejší může být také tenis. Tenisová zeď je sice výbornou tréninkovou pomůckou pro vylepšení vaší techniky, ale nadšený spoluhráč sportu teprve dodává grády. U všech raketových sportů je ale třeba mít na paměti, že kvalitu hry ovlivňují vaše dovednosti. Proto pokud si chcete zahrát naostro, je lepší, když vyrazíte na kurt s partnerem, který míček nevidí poprvé v životě.

Starší články