RECENZE: Badmintonové boty Victor A922 Black


6 minut čtení

Jak se Michalu Světničkovi hrálo v botách Victor A922? Přečtěte si jeho recenzi.
Dnes jsem obdržel na testování boty na badminton Victor A922 ve variantě Black. Tentokrát Victor představil obuv vyrobenou z velice prodyšného materiálu, který zaručí, že se vaše nohy budou cítit jako v peřince i při velkém zatížení. Jelikož si velice potrpím na pohodlí, zvláště ve dny, kdy v podstatě neslezu z kurtu, nadšeně jsem tuto novinku testoval. badmintonové boty victor a922 black Dovolím si tvrdit, že firma Victor do vývoje a inovací své vlastní řady badmintonové obuvi vložila nemalé finanční prostředky, které nyní nesou zasloužené ovoce. Ještě před několika lety bylo běžné, že světoví hráči hrající pod hlavičkou Victoru, měli ve smlouvě výjimku, a používali badmintonové boty od konkurenčních firem. To se už rozhodně neděje. Když se nyní podíváte na světový žebříček, tak zjistíte, že se firmě Victor podařilo ulovit hráče naprosté světové špičky. Domluvila se například s aktuální světovou jedničkou v dámském singlu Tai Tzu-Ying či vicemistrem světa a současnou světovou trojkou v mužské dvouhře Andersem Antonsenem. A nyní už k samotné recenzi. Dnes se budu soustředit spíše na své dojmy z bot Victor A922 Black než na technické parametry a technologie.

Stabilní noha za každého pohybu

Přestože boty Victor A922 Black působí na pohled spíše vyšším dojmem, při hře jsem se cítil velice jistě. Pocitově jsem byl v kontaktu s podlahou, což mi vyhovuje. Za samozřejmost již pokládám to, že bota vůbec neklouže. Badmintonové boty byly také maximálně stabilní a pružné jak při aktivačním kroku, kdy potřebujete rychle změnit směr, tak při samotných výpadech. U nich to při špatném provedení obzvláště hrozí zraněním. Osobně jsem prodělal vážná zranění kotníku, a proto bych nikomu s podobnými problémy nedoporučil boty, ve kterých bych se cítil jako na podpatku. Zde přeci jen zmíním jednu z použitých technologií, která se mi obzvláště líbí. NEO DUPLEX je v botě proto, aby vyvážil působení tlaků jednotlivých bodů chodila a vytvořil tak specifický náklon. Ten rovnoměrně rozloží vaši váhu a bude působit preventivně proti zranění.

Obuv pro Římany

Při přeskoku v zadní části kurtu, při náskocích do boku i při již zmiňovaných výpadech bota také dobře tlumí nárazy. Nestalo se mi, že bych po několika hodinách hraní cítil bolest paty či šlapky. Tvar boty zůstal zachován i při rychlé práci v kotnících a dynamických odrazech. To by ve spojení s pocitově menší hmotností boty a velkou pružností mělo znamenat, že budete šetřit svaly a badmintonová obuv vám poskytne skvělý základ pro rychlé reakce i na nejlepší soupeřovy finty. Ačkoliv výrobce tvrdí, že je obuv Victor A922 Black tvarovaná pro úzká chodila, mému širokému chodidlu naprosto sedla a měl jsem dostatečný prostor pro prsty. Jeden z faktorů, který mi vyhovoval, je V-Shape tvar boty. Ten nabízí prostor pro lidi s římským typem nohy – druhý prst je delší než palec a celkový tvar nohy je spíše do špičky. Možná jsem v tomto ohledu mírně atypický – druhý prst nohy mám delší než palec, ale noha svojí šířkou rozhodně neformuje tvar písmene V. Druhý faktor je ten, že bota nebude tak úzká, jak se nám snaží Victor vnutit. Pokud tedy máte úzkou nohu, je možné, že vám bota bude připadat poněkud mohutná. Tento problém někteří hráči řeší použitím dvou párů ponožek. podrážka badmintonové obuvi victor a922 black Kvalita použitého materiálu působí stejně jako design velice prémiovým dojmem. Samotnou odolnost boty však nejsem schopný za tak krátký čas posoudit, a proto se k ní nebudu více vyjadřovat. Snad jen doplním fakt, že se Victor poučil z neúspěchu mnoha sálových bot různých značek. Vyztužil speciálním materiálem kritické místo, kde se badmintonová bota obvykle velice brzy trhá z důvodu nadměrného opotřebení tohoto místa při výpadech. Zde bych rád také vypíchnul za mě jednu z nejsilnějších stránek bot na badminton Victor A922 Black. Koupí badmintonové obuvi dopřejete svým nohám obrovské pohodlí.

Pro koho boty na badminton Victor A922 Black jsou?

Závěrem ještě doplním praktické tipy, které se vám při výběru bot budou hodit. Velikost boty odpovídala standardní velikosti, kterou vždy používám. Mějte však na paměti, že byste u výběru bot měli počítat s místem navíc – z mé zkušenosti alespoň 5–10 mm. Také mě příjemně potěšil takový detail, jako jsou tkaničky – nejsou ani dlouhé, ani krátké a uzel dobře drží. Rozvazování a zavazování tkaniček se tak stane pouze taktickým prvkem při hře, nikoliv nutností. badmintonová obuv victor a922 black Pokud tedy hledáte krásnou stabilní botu vyrobenou z prémiových materiálů, ve které se navíc budete cítit jako v peřince, Victor A922 je pro vás skvělá volba. Na druhou stranu Victor A922 Black nemůžu doporučit lidem, kteří si potrpí na extrémně zatažené botě a pocitu až zaškrcené nohy a také těm, kteří mají nohu moc úzkou – pro tyto skupiny hráčů bych spíše doporučil model Victor SH-A920 Blue. Chci boty Victor 922 Black »

Naservírujte si další badmintonové čtení...

Starší články