Proč jsem si vybral Yonex Nanoray Glanz


4 minut čtení

Skoro se zdá, jako by někdo konečně vyvinul dokonalou raketu.
Glanz vám zamotá hlavu. V diskuzích po celém internetu se hráči podivují třeba nad tím, proč je výplet tak málo napnutý. Nedalo mi to a rozhodl jsem se ji otestovat. Ale nečekejte, že tady vystřílím všechny použité technologie. Tento článek je o tom, čím mě raketa přesvědčila.

Badmintonová raketa Yonex Nanoray Glanz

Yonex Nanoray Glanz
  • Pro: pokročilé a profesionály
  • Styl hry: všestranný
  • Vyvážení: na střed
  • Tuhost: střední
  • Napnutí: 7,5 - 9,5 kg
  • Cena: 4 999 Kč
  • Více parametrů...

Raketu do hlavy, nebo do ruky?

Nikdy jsem nehrál badec na profi úrovni, ale pár raket už jsem polámal, a tak vím, jaké jsou mezi nimi rozdíly. Do hlavy, do ruky, tvrdá, měkká, něco mezi... Termíny, které badmintonisti dobře znají a které jsou celkem zaběhnuté. Přesto vám v nich tato raketa udělá guláš. Jak to?

Síla napnutí výpletu + vyvážení = síla úderu! Nebo ne?

Jsem ten typ, co hraje badec pro zvuk, který raketa udělá při pořádně trefeném úderu na sweet spot. Nic pod 300 km/hod. neberu. Mám radost, když to pořádně zasviští, a proto jsem vždy kupoval raketu vyváženou do hlavy a nechal na ni natáhnout aspoň 11 kg.Když jsem zjistil, že je na této raketě jen 7,5 kg, nechápal jsem.Ani jsem s ní nechtěl ztrácet čas, ale zvědavost mi nedala. Půjčil jsem si ji a vzal na svou první hodinu s trenérem. Jeho pohled jako by říkal: 'máš se hodně co učit, kamaráde'. Přesto mi doporučil postavit mou hru na smeči, protože mi to údajně střílí.Mrkl jsem na raketu a v tu chvíli jsem věděl, že se vývojáři Yonexu nezbláznili, ale naopak moc dobře ví, co dělají.Glanz bez vodozanku

Jde vám bekhendovej klír?

Yonex tvrdí, že je raketa nejsilnější ve hře do zadní části kurtu. A po 15 zápasech musím souhlasit. Testoval jsem už hodně topových modelů a Glanz je první, se kterou zahraju bekhendový klír přes celé hřiště.Stejně tak nemám problém prásknout křižný forhendový klír z jednoho rohu hřiště do protějšího. Dva kritické údery, na kterých mě většinou soupeř vypeče.

Viděli jste už takové komerční video badecové rakety?

Technická raketa, která má švih

V zásadě je to ultralehká raketa s měkkým shaftem, vyvážená na střed a stavěná na nižší napětí. Její doménou jsou dlouhé údery přes celé hřiště. Odvděčí se vám přesnými míčky u sítě a při zkrácení hry.Navzdory uvedené specifikaci s ní poměrně tvrdě zasmečujete i přes měkčí výplet. A pokud chcete, aby po míčku zůstávaly v podlaze důlky, nechte přeplést na 9,5 kg.

Uberte sílu

Největší problém vám ze začátku bude dělat přestřelování hřiště. Stačí ale ubrat sílu a další výhoda je na světě – tahle kráska tolik neunavuje ruku.

Dokonalá raketa?

Skoro se zdá, jako by konečně někdo vyvinul ideální raketu, ale... Říkejte si co chcete, lesklá barva je out jako kalhoty do zvonu s kapsami na kolenou!

Zjistěte více o raketě Yonex Nanoray Glanz »

 

Starší články