Badminton - styl hry


2 minut čtení

profi.jpeg

- obranný styl hry spočívá ve kvalitách hráče, odehrát dobře i velmi obtížné míčky a vracet je tak, že znemožnil další soupeřův útok. Častými údery jsou vysoké míčky (obranné loby) dopadající k zadní čáře soupeřovy strany kurtu a  zahrání krátkých obranných míčků, jako odpověď na smeč soupeře. 

- všestranný styl hry se projevuje kombinací všech typů úderů s podobnou četností. Během hry je využita celá plocha kurtu, obrana střídavě přechází do útoku, je užíváno technických míčků a dropů. Odpovědí na soupeřovu chybu je často rychlé zakončení výměny. 

- útočný styl hry je charakterizován obvykle krátkými výměnami rychlých prudkých polovysokých míčů. Ve hře se hojně užívá  také klamavých míčů a rychlých útočných dropů. Hra je razantní a silová. Hráč trestá každou chybu soupeře smečí a nekompromisně zakončuje výměnu. 


Vhodnost rakety pro určitý herní styl je dána kombinací několika vlastností rakety, především tuhostí, vyvážením, tvarem a tloušťkou rámu; doporučeným napnutím a typem výpletu a hmotností rakety. Tyto vlastnosti jsou kombinovány v rámci téhož typu rakety u jednotlivých modelů různě a proto je výběr vhodného modelu podle stylu hry často problematický. Doporučujeme tuto kategorii nepodceňovat a obrátit se na nás s dotazem na dostatečné informace o jednotlivých modelech. Je nutno zdůraznit, že výrobci raket počítají s všestranností hry a proto např. i obranným typem rakety lze samozřejmě zahrát dobrou smeč.