Otestovali jsme pro vás nejlepší badmintonové rakety


6 minut čtení

Načerpejte inspiraci na dárky. Testovali jsme pro vás nejlepší rakety na badminton.
Objevte badmintonovou raketu pro pruďase, pro elegantní šviháky nebo absolutní vládkyni kurtů. Minulý týden jsme pro vás osobně testovali desítku našich limitek v brněnské Xarena Slatina a vybrali královny dvorců. Nevěříte našemu výběru? Mrkněte se na výsledky velké badmintonové testovačky pro rok 2019. O nejlepších badmintonových raketách pro rok 2019 jste tady rozhodovali právě vy. Do hry se dostalo 10 raket a pravidelní hráči ze SportObchod.cz testovali kontrolu technických a útočných úderů, kvalitu smečí i klírů. Bedlivým expertním okem vše pozoroval a hodnotil i badmintonový trenér Tomáš Voves. Žádné pinkání. Z testování se stala zuřivá bitva, takže jsme rakety prověřili v plném herním zatížení. Seznam testovaných raket a kompletní výsledky podle hlasování mužů, žen i jednotlivých vlastností raket najdete zde » [caption id='attachment_9996' align='aligncenter' width='633']Testování badmintonových raket v Xarena Slatina Testování badmintonových raket v Xarena Slatina[/caption]

Ovládla celé testování

Absolutní vítězkou testovacího dne se stala badmintonová raketa Yonex Voltric NEO 7. Parádnici z limitované edice jinde nenajdete. Voltric NEO 7 sice dobře vypadá, ale ještě lépe jí to jde na kurtech. Za líbezného zvuku výpletu Yonex BG66 Ultimax budete drtit jednoho soupeře za druhým. V raketě se skrývá obrovská síla, proto ji doporučujeme primárně útočným hráčům do dvouhry. Vynikne při smečích a snadno ji dostanete pod kontrolu. Neplechu může napáchat snad jen při úderech na síti kvůli vyvážení do hlavy.
Hodnocení Yonex Voltric NEO 7
Technické údery Útočné údery Smeče Délka klíru Celkové hodnocení
1,8 1,8 1,4 1,8 1,7
Hodnocení jako ve škole: 1 - nejlepší, 5 - nejhorší
Chci vítězit s Yonex Voltric NEO 7 »

Jen pro opravdové pruďase

Hned za neporazitelnou Voltric NEO 7 skončila na druhém místě kategorie Útočné rakety Victor Ripple Power 33. [caption id='attachment_10003' align='alignnone' width='427']Badmintonová raketa Victor Ripple Power 33 Badmintonová raketa Victor Ripple Power 33[/caption] Raketa na protivníkovu polovinu sází dělové koule a prudké zakončení je zbraní především do dvouhry. Slabiny má v kontrole technických úderů, což však vynahrazuje houževnatostí, s jakou si poradí se smečí soupeře.
Hodnocení Victor Ripple Power 33
Technické údery Útočné údery Smeče Délka klíru Celkové hodnocení
2,17 2,0 2,5 2,17 2,17
Hodnocení jako ve škole: 1 - nejlepší, 5 - nejhorší
Chci si zařádit s Victor Ripple Power 33 »

Vychutnejte si délku letu

Trojici nejlepších útočných raket uzavírá raketa Victor Full Frame Waves 7100. Badmintonová pálka je oproti prvním dvěma údernicím univerzálnější a nevymkne se vám kontrole. Ze všech testovaných raket hráči ocenili Full Frame Waves 7100 nejlepšími známkami v délce klíru. Pokud neholdujete dvouhře a patříte mezi útočnější hráče, doporučujeme raketu na čtyřhru. A skvěle si s ní zahrají i ženy.
Hodnocení Victor Full Frame Waves 7100
Technické údery Útočné údery Smeče Délka klíru Celkové hodnocení
2,13 2,25 2,0 1,5 1,97
Hodnocení jako ve škole: 1 - nejlepší, 5 - nejhorší
Chci napálit klír s Victor Full Frame Waves 7100 »

Miláček žen

Klír, lob, smeč a zase od začátku. S raketou Victor Ripple Power 31 měňte techniku úderů jako na běžícím páse. Raketa totiž obsadila celkově druhé místo a ovládla kategorii univerzálních raket, proto jí to pálí všemi způsoby. Do rakety se navíc zamilovaly naše ženy a Victor Ripple Power 31 se stala jejich vítězkou. Pokud tedy hledáte raketu pro ženy, touto kráskou nemůžete sáhnout vedle.
Hodnocení Victor Ripple Power 31
Technické údery Útočné údery Smeče Délka klíru Celkové hodnocení
1,29 2,0 2,29 1,57 1,79
Hodnocení jako ve škole: 1 - nejlepší, 5 - nejhorší
Chci se líbit s Victor Ripple Power 31 »

Pro elegantní šviháky

Našli jsme pro vás tu nejlepší technickou raketuVictor New Gen 9000 má sice tuhý shaft, ale vyvážení do ruky z ní dělá dokonale ovladatelnou raketu. Budete s ní cvičit doslova jak s loutkou. [caption id='attachment_10004' align='aligncenter' width='633']Badmintonová raketa Victor New Gen 9000 Badmintonová raketa Victor New Gen 9000[/caption] Ne nadarmo skončila těsně pod stupni vítězů na celkovém 4. místě. Doporučujeme ji pro všestranné či technické hráče.
Hodnocení Victor New Gen 9000
Technické údery Útočné údery Smeče Délka klíru Celkové hodnocení
1,5 1,83 2,33 2,17 1,96
Hodnocení jako ve škole: 1 - nejlepší, 5 - nejhorší
Chci manipulovat s Victor New Gen 9000 »

Na síti s lehkostí

Druhé místo mezi univerzálkami a třetí příčka v kategorii technických raket činí z rakety Victor Light Fighter 7000 jednu z nejoblíbenějších badmintonových pálek. Primárně se do ní zakoukaly především ženy. Okouzlila nejen hráče na testování, ale také zákazníky. Radost udělala už více než 715 badmintonistům, přičemž od nich dostala hodnocení 95,42 %. Ultralehká raketa vyniká v kontrole technických úderů. Nezklame vás ani při hře na síti nebo délkou klíru. Nehodí se však na útočnou hru.
Hodnocení Victor Light Fighter 7000
Technické údery Útočné údery Smeče Délka klíru Celkové hodnocení
1,33 2,0 2,67 2,17 2,04
Hodnocení jako ve škole: 1 - nejlepší, 5 - nejhorší
Chci se vznášet s Victor Fight Lighter 7000 »

Doplňte raketu o nejlepší míčky

Vítězem testu badmintonových míčů se staly Yonex Mavis 350 pro hobby hráče. Mají nejdelší výdrž, střední rychlost a ideální letové vlastnosti. Poprvé jsme otestovali novinku Victor Carbonsonic, která se vlastnostmi podobá péřovým míčkům. Pro pokročilejší hráče doporučujeme rychlejší míče Yonex Mavis 2000 s nejdelším doletem z testovaných košíčků.

Další čtení pro rakeťáky...

Nejlepší badmintonové rakety z velké testovačky pro rok 2019 Představujeme vaše vítězné rakety z badmintonové testovačky 2018 Pravidla badmintonu Kde hrát badminton v Brně Kde hrát badminton v Praze

Starší články