Crussis Cobra je fakt dobrá. Jenže zuje nejen zlobra – Bára na kolobce 40. díl


5 minut čtení

Bára je zpět a s recenzí Cobry!
Přátelé, dejte mi chviličku. Musím najít slova. Nová Crussis Cobra mi totiž vyrazila dech. Kdo mě čtete, víte, že mě zatím „krucišky“ zrovna dvakrát nenadchly. Jenže teď se mi představila Cobra. Lehká, svižná a stylová. A zula mi boty.

Novinka v kostce (haha, ne Kostce)

Crussis Cobra (One) Svižná hliníková koloběžka. Váha 7,635 kg. Cena 9 990 Kč.

Hliníček za pár zlaťáčků

Čím je Cobra tak výjimečná? Především jde o lehkou hliníkovou koloběžku. V téhle kategorii u nás zatím kraloval Yedoo Trexx a jeho kámoši z řady Alloy. Cobra mezi ně vtrhla jako vítr z hor a nechala je za sebou především cenou. Pod 10 tisíc běžně koupíte jen ocelové koloběžky (třeba Yedoo S2620 nebo Kickbike Sport G4). Cobra tohle pravidlo boří a stojí jen o tisícovku víc než ocelová Crussis Urban. Chápu, proč tak rychle zaplavila české cyklostezky: Kdo by si kupoval těžkopádnou Urbanku, když ho závoďácká Cobra vyjde jen o pár kaček víc? Cobra se navíc chlubí, že je nejlehčí ve své kategorii. Svatá pravda, i když zas tak zázračný rozdíl to není. Pro srovnání:
  • Crussis Cobra váží 7,635 kg.
  • Yedoo Trexx váží 7,8 kg.
[caption id='attachment_20387' align='aligncenter' width='633']...a jede krásně! ...a jede krásně![/caption]

Vlastenecký zvýrazňovač

Crussisky běžně vypadají, jako by mamka byla koloběžka a taťka zvýrazňovač. Cobra ne – nebo aspoň ne ve všech variantách. Dostala 5 barevných kombinací od umírněnějších po šílené, vybere si každý. Mě zaujala tahle závoďácko-vlastenecká (neplést s flastenci), něco takového jsem ještě neviděla. Pěkná práce, crussisáci!
Dobrý vědět: Jestli hledáte rozdíly mezi Cobrou a Cobrou One, případně mezi variantami 4.1, 4.2 a podobně… nehledejte. Jde jen o barevné varianty.
[caption id='attachment_20389' align='aligncenter' width='633']No není krásná? No není krásná?[/caption]

Nášlap aneb Vysoký jááloooveeec

„Hm, asi má nášlap nastavený ve vyšší poloze,“ napadlo mě, když jsem na Cobru poprvé stoupla. Neměla. Takže dobrá zpráva: Výška nášlapu jde nastavit. Špatná zpráva: I v nižší poloze je docela vysoko. [caption id='attachment_20388' align='aligncenter' width='633']Nášlap by mohl být o fous nižší. Nášlap by mohl být o fous nižší.[/caption] Musím ale říct, že mi to nijak zásadně nevadilo. Nízká hmotnost udělala svoje, a tak se mi jelo pěkně. Líbí se mi, že je nášlap v přední části nadzvednutý – podobně to má nový Trexx. Trochu hloupé je, že v základu nemá protiskluzové prvky. Mně osobně to nevadilo, mám boty, které drží jako přibité. Ale přítel s klasickými teniskami nadšený nebyl.
Otravná drobnost: Ochrana paty funguje spíš jako vyzouvák (což je opak nazouváku, to dá rozum). Ale není to taková tragédie. Zaprvé si zvyknete dávat majzla a zadruhé mi zouvá jen volnější barefoot boty, ne pevné utažené odrazbotky.
[caption id='attachment_20391' align='aligncenter' width='633']Dámy a pánové, Crussis Zouvák. Dámy a pánové, Crussis Zouvák.[/caption]

Konečně rozumná řídítka

Řídítka jsem si oblíbila na první chňapnutí. Rovná, široká, pohodlné gripy. Zaplať pámbu za ně, ty na Urbance jsou katastrofa (o tom už jsem ostatně psala). Tyhle pěnové netlačí, nekloužou, prostě značka ideál. Milý detail je malilinký zvoneček zabudovaný k brzdě, ten miluju. Na řídítkách tak zůstane víc místa na světlo, navigaci a další blbinky. [caption id='attachment_20390' align='aligncenter' width='633']Vidíte ten pidi zvoneček? Je boží! Vidíte ten pidi zvoneček? Je boží![/caption]

Cestou necestou

A jak se jede? Báječně, vážení. Cobra je svižná, živá, tuhá – v podstatě se na cestě chová podobně jako můj Trexx. Není pro každého, ale jestli máte rádi rychlou sportovní jízdu, hádejte co? Vybrala jsem vám koloběžku. Problém jsem měla jen se stabilitou. Na kamínkách nebo blátě mi častěji ustřelovalo zadní kolo do boku. [caption id='attachment_20392' align='aligncenter' width='633']Hodí se: na Cobru můžete přidělat druhý držák na pití. Hodí se: na Cobru můžete přidělat druhý držák na pití.[/caption]

Verdikt: Wow

Na škále od 1 do 10 bych Cobru hodnotila jako WOW. Překvapení roku, nadšení měsíce, zlatý bzučák. Kdybych se dnes rozhodovala, jakou koloběžku koupit, velmi vážně bych ji zvažovala. Především proto, že sice není dokonalá, ale je sakra dobrá, a to za cenu normálních ocelových koloběžek. Takže jestli o Cobře uvažujete, vězte, že nedupnete vedle. Jak se vám líbí? Trhněte si! PS: Víte, že je ze mě youtuberka?

Kam dál?

Starší články