Co je mySASY a jak funguje. Postavte se na start v životní formě


5 minut čtení

Trénujte chytře a zdravě s mySASY
Chytrý trénink, to je hlavní přednost mySASY. Metodu, kterou používají lékaři, profesionální sportovci nebo kosmonauti už desítky let, dostali čeští vědci z laboratoře do hrudního pásu a mobilní aplikace. Trénujte chytře a zdravě i vy!

Co vlastně mySASY měří?

Tepovou frekvenci si dnes měří kde kdo. MySASY jde ale trochu jiným směrem. Prostřednictvím mobilní aplikace mySASY mobile měří variabilitu srdeční frekvence, čili jak dlouho od sebe jsou jednotlivé údery srdce (tepy). Podle ní vám řekne, jak jste od posledního tréninku dokázali zregenerovat. S vhodným hrudním pásem vyzkoušíte mySASY úplně zdarma. Chci vyzkoušet mySASY zdarma »

MySASY vám poradí, jak trénovat

MySASY staví na jedinečnosti každého člověka a boří tréninkové mýty. Sleduje, co se s vaším v tělem děje po zátěži. Stihlo tělo zregenerovat a připravit se na další nálož? Měli byste dneska přidat nebo spíš zvolnit? To vám mySASY řekne hned ráno po 15 minutách měření. Měřte se ráno po probuzení Měřte se pokud možno vždy za stejných podmínek. Po probuzení si nasaďte hrudní pás, spusťte aplikaci a znovu se uvelebte v posteli. Po zvukovém signálu vstaňte, vydržte to pár minut a potom znovu do postele. Měření musí být extrémně přesné, proto potřebujete pás, který vaše tepy změří na tisícinu sekundy. Spolehlivě vás změří monitor HRV od mySASY. Křivka ideálního tréninku Takhle vypadá křivka ideální reakce na trénink. Stupeň zátěže (trénink) byl správný, takže vyvolal tzv. superkompenzaci (zelený bod vpravo nahoře). Tělo nejen trénink zregenerovalo, ale zároveň se výborně připravilo na ten další. Zvýšilo svůj výkon. To je cíl každého vašeho tréninku. Křivka ale často vypadá trochu jinak. Nedostatečný trénink (nízké zatížení) tělo zvládlo bez nutnosti mobilizovat zálohy a zvýšení výkonu se nekoná. Ještě horší pro výkonnost a vaše zdraví je opačný stav. Tělo se ještě nestihlo vzpamatovat z předchozí zátěže a už dostává zase zabrat. Z dlouhodobého hlediska dochází ke zranění nebo chronickému přetížení. Aplikace mySASY v mobilu nebo tabletu Odhalte s mySASY neefektivní tréninky a postavte se na start v životní formě! ✌️ Využijte naši 20% slevu na hrudní pás a předplatné. Chci slevu 20 % na mySASY »

Jenže, jak to mySASY dělá?

MySASY díky výsledkům měření variability srdeční frekvence vyhodnocuje činnost autonomního nervového systému, konkrétně parasympatiku a sympatiku. Za normálních okolností jsou v rovnováze, ale nemoc nebo právě trénink je dokáže vykolejit. Čím více oba systémy pracují, tím jste na tom lépe a správným tréninkem rychle zvýšíte svou výkonnost. Parasympatikus zajišťuje chod organismu v klidu, stará se o imunitu, trávení, ale hlavně regeneraci tkání. Podle jeho aktivity na ose X v grafu poznáte, jak regenerujete. Parasympatikus je nejvíce aktivní v noci. Kvalitní spánek proto opravdu nepodceňujte. Sympatikus zodpovídá za okamžitou reakci organismu. Jste ve stresu nebo vám hrozí nebezpečí? Tak to vládu nad vaším tělem přebírá právě sympatikus. Mód “bojuj nebo uteč”. Mobilizuje zálohy, aby se pustily do boje s ohrožením, v našem případě s tréninkem. Aktivitu sympatiku najdete na svislé ose Y. Ukazuje, jak se tělo snaží připravit se na další zátěž. Graf mySASY - vysvětlení os a směrů Graf mySASY. Zjednodušeně řečeno, čím více se váš výsledek nachází vpravo nahoře, tím jste na tom lépe. Máte zelenou! V dalším tréninku se do toho pořádně obujte. Červená část grafu naopak značí ohrožení a nesprávný trénink.

Shrňme si, co mySASY umí:

  • sledovat a hodnotit tréninkovou zátěž,
  • odhalit nástup superkompenzace, kdy je nejlepší čas trénovat,
  • doporučit ideální délku a způsob regenerace,
  • varovat před přetížením,
  • “ladit” formu,
  • vyhodnotit vaši trénovatelnost prostřednictvím tréninkových profilů a právě o nich bude další článek.
Chci koupit mySASY » Chcete o mySASY vědět ještě víc? Mrkněte na lehce stravitelnou přednášku o analýze měření nebo si pročtěte odbornější manuál mySASY. Nebo se do mySASY pusťte od podlahy. Přihlaste se na Komplexní online kurz mySASY: Využití monitoringu variability srdeční frekvence (HRV) ve sportu a napište si o slevu 20 %. Pošlete přihlášku na info@mysasy.com a do e-mailu připište “Chci slevu přes SportObchod.cz”.

Čtěte dál...

Starší články