Proč praská badmintonový výplet?


3 minut čtení

Prodlužte životnost svého výpletu díky našim tipům.
Výplet je úzká struna a není nezničitelný. Prasknout může i nejlepší struna natažená nejlepším vyplétačem na nejlepší raketu pomocí nejlepšího vyplétacího stroje na světě. Podívejte se na nejčastější příčiny praskání výpletu a prodlužte jeho životnost díky našim tipům.

Není výplet jako výplet

Důležitým faktorem, který ovlivňuje praskání výpletu, je výběr správné struny. Výplety pro profi hráče mají často menší průměr a rychleji se ničí. Pro začínající hráče doporučujeme univerzální výplet YONEX Micron BG65. Pro pokročilé hráče s touhou po velké síle úderu je vhodná spíše tenčí struna YONEX BG 66 Ultimax.

Napnutý jako struna

Čím víc je výplet napnutý, tím je náchylnější na poškození způsobená údery do míčku. Síla napnutí se odvíjí od rámu rakety, konkrétního výpletu a typu hry (dvojhra, čtyřhra, silová, technická). TIP: Pokud začínáte, nenechávejte si vyplést raketu na zbytečně vysoké hodnoty. Zkušený vyplétač vám poradí, kolik kilo na raketu natáhnout.maxresdefault (1)

Smečováním k výhře a... k mikrotrhlinám

Výplet badmintonové rakety je tenký, takže ho silné údery oslabují. Zejména pokud je nehrajete čistě.TIP: Pokud jste na začátku kariéry, snažte se o technickou hru a teprve s přibývajícími zkušenostmi přidávejte sílu.

Raketa má ráda teplo a pohodlí

Výplet často prožívá různá mikrotraumata způsobená obsahem tašky, ve které je raketa uložena. A nedělají mu dobře ani nízké teploty.TIP: Ukládejte si raketu odděleně od zbytku věcí. Buď do oddělené komory badmintonové tašky, nebo do samostatného obalu.TIP: V zimě přenášejte raketu v termoobalu.Výplet badmintonové rakety prostě praská. S každým úderem ale i samotným působením času nepatrně mění své vlastnosti. Takže pokud chcete svůj dobře rozehraný zápas dokončit, noste s sebou náhradní raketu. A pokud už vám výplet praskne, tak ho pro jistotu co nejdříve vystříhejte, aby nezatěžoval vaši raketu nerovnoměrně.Myslíte to s badmintonem vážně? Nechávejte si pravidelně raketu přeplést. Najděte si svého vyplétače, u kterého bude vaše raketa v dobrých rukou. Třeba našeho Kryštofa.Mrkněte, jak se to dělá u nás ve SportObchod.cz.

Nechte si vyplést raketu od našich profi vyplétačů »

 

A jedeme dál...

Jak začít s badmintonemPro vyplétání musíte mít trochu citu 

Starší články