Under Armour – od amerického fotbalu k jehle a niti


4 minut čtení

Jak se Kevin Plank rozhodl udělat revoluci ve sportovním oblečení...
Zbožňuji všechno, co má nějaký příběh. Najednou si té věci víc vážím a jsem pyšná, že ji mám. O to větší překvapení pro mě bylo zjištění, kdo stojí za značkou Under Armour. Nejen, že to byl tehdy 23letý kluk, ale i kapitán týmu amerického fotbalu. Kevin Plank – sportovec a návrhář revolučního a aktuálně nejvyhledávanějšího sportovního oblečení na světě. [caption id='attachment_15173' align='aligncenter' width='529']Dámské legíny Under Armour HG Armour Ankle Crop Print Ink a sportovní podprsenka Under Armour Mid Crossback Printed Dámské legíny Under Armour HG Armour Ankle Crop Print Ink a sportovní podprsenka Under Armour Mid Crossback Printed[/caption] Všechno to začalo v roce 1996, kdy Kevin rozjel své první podnikatelské krůčky v suterénu babiččina domu. Svůj volný čas trávil cestováním po východním pobřeží USA s pár kousky oblečení v kufru auta ve snaze ho prodat. Asi nemusím říkat, jak to celé dopadlo i přes těžké začátky.

Za revoluční nápad může zpocený dres

Během tréninků a zápasů Planka nejvíce otravovalo neustálé převlékání dresů. Po čase si všiml, že kompresní šortky, které nosíval, zůstávaly jako jediné suché. To ho inspirovalo, aby zapracoval na tričku odvádějící vlhkost díky syntetické tkanině. A tak vytvořil první prototyp trička, které dal  spoluhráčům a přátelům. Triko bylo hotový zázrak. Udržovalo těla sportovců v chladu i v suchu. Možná si teď říkáte, že už takovými vymoženostmi dávno disponovaly silné značky Nike, adidas nebo Reebok. Ale opak je pravdou! Plank byl se svým oblečením první a tito tři titáni jej později v jeho nápadu pouze následovali. [caption id='attachment_15171' align='aligncenter' width='526']Dámské legíny Under Armour HG Armour Ankle Crop a sportovní podprsenka Under Armour Wordmark Strappy Sportlette Dámské legíny na běhání Under Armour HG Armour Ankle Crop a sportovní podprsenka Under Armour Wordmark Strappy Sportlette[/caption]

V jednoduchosti je přehled

Není nic horšího, než hledat konkrétní věc v nepřeberném množství nabídek. Plank myslel i na toto. Pokud tedy budete hledat oblečení, které je ideální na nošení v letních parnech, můžete rovnou zamířit do kolekce HeatGear. V zimě zabruslete do kolekce ColdGear.

Cítím pečlivost a hrdost

A to pokaždé, když mi na tričko s nenápadným logem UA ukápne první kapka potu. To je ta chvíle, kdy si stáhnu pevněji vlasy a usměji se. Nemám na sobě jen sportovní oblečení, ale technologicky dokonalý outfit, který se mi přizpůsobuje v každé fázi tréninku. [caption id='attachment_15182' align='aligncenter' width='507']Dámské legíny Under Armour HG Armour Ankle Crop a sportovní podprsenka Under Armour Wordmark Strappy Sportlette Dámské legíny Under Armour HG Armour Ankle Crop a sportovní podprsenka Under Armour Wordmark Strappy Sportlette[/caption] Ne vždy se mohu spolehnout na počasí, kondici nebo na svou náladu po celém pracovním dnu. Avšak na Under Armour se mohu spolehnout za všech okolností. Ne nadarmo Under Armour znamená v překladu 'v brnění'. Dokonalá zbroj pro ty pravé rytíře (a ctné rytířky). Chci Under Armour »

Další čtení...

Endurance: Jak jsem se stala nejšťastnější holkou na světě Představujeme novou značku sportovního oblečení Endurance adidas Parley: Ekologická revoluce v oblečení na Australian Open

Starší články