Seznamte se s tenisovým fanatikem Zdeňkem Hrabálkem


4 minut čtení

Poznejte našeho nového tenisového testera Zdeňka Hrabálka...
Kdo jsem? Možností, jak odpovědět na tuto otázku, se nabízí hned několik. Ale pro tentokrát si vystačím se slovním spojením “tenisový fanatik”. Ano, přiznávám, jsem tenisový fanatik a nestydím se za to. Co vím, nejsou na tuto diagnózu žádné léky a ani terapie u psychologa by patrně nezabrala. Jediné, co pomáhá, tedy aspoň v mém případě, je postavit se alespoň párkrát za týden s tenisovou raketou na kurt a odehrát pár míčů přes síť (tedy, když se zadaří).

Tenisové okouzlení

K tenisu jsem se dostal už v útlém věku, kdy jsem kdesi našel zlomenou, ale stále ještě použitelnou, tenisovou raketu. To, že ležela u popelnic, tady zmiňovat nebudu... V té době to byla ještě raketa dřevěná (ano, je to už hooodně, hoooodně dávno). Raketa se sice po pár pokusech pinknout míčkem o stěnu našeho domu rozpadla nadobro, ale já měl jasno. I když jsem dělal, jako většina tehdejší mládeže, několik sportů, tenis se pro mě od této chvíle stal sportem číslo jedna. Bylo to osudové setkání, tenis mi prostě učaroval. [caption id='attachment_15007' align='aligncenter' width='600']Zdeněk Hrabálek Zdeněk Hrabálek[/caption]

Mládí na kurtech

Přemluvil jsem své nebohé rodiče, aby mi pořídili tenisovou raketu novou. Chudáci ještě netušili, že i jejich životy to ovlivní více, než jim někdy bude milé. V místním tenisovém klubu jsem se přihlásil do tenisové přípravky, a tím odstartoval dennodenní stereotyp “škola - tenis”, upravený v případě víkendů a prázdnin na “tenis - tenis”. Takto to šlo dál ještě hodně let až do mé dospělosti. Za ten čas jsem odehrál milióny úderů, tisíce zápasů, stovky turnajů a ochutnal i zepár vítězství. Sice jsem v tenise nedosáhl žádných zmíněníhodných úspěchů, ale dal mi toho opravdu velmi mnoho. Krom pohybové průpravy, která se mi hodí i nyní v pokročilejším věku, jsem se díky tenisu naučil trpělivosti, vytrvalosti, soustředění, umění přijímat porážky a co víc, získal jsem i spousty kamarádů a přátel, se kterými se vídáme dodnes. Jsem za to velmi rád, že jsem se tehdy pro tenis rozhodl a nikdy jsem nelitoval času ani veškerého úsilí, které jsem tenisu věnoval. Díky němu jsem poznal první lásku, vydělal první peníze a získal mnoho nenahraditelných životních zkušeností. Na kurtech jsem strávil opravdu spoustu času, ať už jako hráč nebo později jako trenér. I když jsem se na krátký čas ze zdravotních důvodů musel tenisu vzdát, nevydrželo mi to dlouho a opět se na kurty brzy vrátil.

Láska na celý život

Jak jsem psal, nepatřím už mezi nejmladší ročníky, takže ambice na nějaké turnajové trofeje jsou dávno ty tam. Ale možná právě čím jsem starší, tím víc si užívám čas strávený na kurtu s raketou v ruce. Díky mé práci se mi takových chvil dostává vcelku dost. Často se pokouším fungovat jako sparing mladším spoluhráčům v našem oddíle a nebo jako ten, co se snaží předávat své zkušenosti a snad i znalosti těm, kteří se chtějí v tenise zlepšit. A když je příležitost, baví mě zkoušet nové tenisové vybavení, ať už to jsou tenisové rakety, míče nebo výplety. Mám tu drzost své poznatky z testování těchto věcí poté publikovat na tenisovém blogu a jeho instagramovém účtu. A nově se budete občas setkávat s mými “výplody” i zde, na blogu SportObchodu. Právě SportObchodu jsem moc vděčný za to, že se dostanu k novým modelům tenisového vybavení jako jeden z prvních. A to mě hodně baví... Protože jsem tenisový fanatik. A co ty, jsi taky tenisový fanatik?

Další servis tenisového čtení...

RECENZE: Tenisové boty Wilson Amplifeel 2.0 Clay | Recenze tenisových bot Wilson RECENZE: Tenisová raketa Wilson Ultra 100 CV 2018 | Recenze tenisové rakety Wilson Staňte se součástí tenisové revoluce s raketami Wilson Clash | Wilson Clash

Starší články