Richard Sláma aka Slamák jako nový SuperSporťák


4 minut čtení

Bude testovat produkty, psát o nich a točit videa.
Tým SportObchod.cz jsem přesvědčil, že jsem ten nejlepší SuperSporťák, ideální tester a recenzent sportovních produktů, autor videí, návodů a poradny pro výběr správného vybavení. V budoucnu mě potkáte na všech akcích SportObchod.cz, ze kterých pro vás budu připravovat reportáže. Budu sportovat, psát, točit a dělit se s vámi o získané zkušenosti a zážitky.

Před sportem neuteču, mám ho v rodině

Jednoho dne jsem se ve Vyškově narodil a rovnou nastoupil na trénink. Rodina vzpomíná, že jsem je stálým řevem terorizoval, ale já tvrdím, že jsem si potřeboval roztáhnout plíce. Křiku na ochozech neholduji, takže to muselo být kvůli budoucím sportovním výkonům. Přeci si jako syn tělocvikáře neutrhnu ostudu. O pár měsíců později jsem si při nácviku obratnosti skokem z kočárku na schody zarazil první zuby zpět do dásní. Kdo z vás má vlastní třetí zuby?Richard Sláma a lyžePro vyšší bezpečnost jsem byl raději vržen do sportovního kolektivu pod dohled dospělých. Od základní školy jsem se několik let závodně věnoval přespolnímu běhu a běžeckému lyžování. Sportům, které mi s občasnými přestávkami vydržely dodnes. I kolo jsem si samozřejmě zamiloval. Sportovně založení rodiče nás se sestrou nechali přičichnout a získat základy všemožných sportů.Abych se trochu oťukal, přidal mi později táta trenér do repertoáru ragby. Neuvěřitelně prima a férový sport, kde se chlapi perou jeden za druhého a za všechny. Přišla ale puberta, gympl, holky, rychlý růst a já posbíral několik zranění. Ragby se bohužel rekreačně hrát nedá, proto jsem se s aktivní hrou rozloučil. Fanouškem jsem ale stále.

Odbočka na kancelářskou střídačku

Na prvních kolečkových bruslích s tvrdými kolečky jsem dráždil profesorský sbor na gymnáziu, jehož chodby z mramoru k exhibicím přímo vybízely. Následoval však nepochopitelný zákaz. Utekl jsem tedy na pedagogickou fakultu do Brna s tím, že po absolvování sjednám nápravu. Do cesty se mi ale připletly počítače a já ze školy po čtyřech letech sběhl k redaktorské práci v časopisu Computer. Z aktivního organizovaného sportu se stala hlavně zábava a rekreační vyžití. Několik let jsem se motal kolem počítačů a postupně vystřídal pozice projektového manažera v Moravia Worldwide, PR manažera pro již neexistující ecommerce.cz a PR specialisty ve firmě MSI. Sporty, ochutnávání a zkoušení nových mě ale stále provází. Nemohl jsem odolat squashi, badmintonu, koloběžkám, ani horskému kolu.Richard Sláma – kolo a koloběžka

Sním, že jednou vzlétnu

Moje láska jsou lyže, sjezdovky i běžky. S nimi se nerozlučně pojí hory. Alpy jsou nádherné, ale nedám dopustit ani na naše kopce, hlavně Vysočinu a Beskydy. Je tu krásně na kolo, turistiku i na lyže. Baví mě, když si mohu radost ze sportu s někým užít a sdílet. I proto se snažím ke sportu a lásce k přírodě vést svou dceru, kterou pokud možno beru na výlety s sebou. Ideálním lákadlem pro děti do lesa je třeba geocaching. A pokud chci být naopak sám, jdu si zaběhat a volím lesní cesty, kde si člověk skvěle vyčistí hlavu.turistaCo mě láká a ještě jsem nezkusil? Často mívám hlavu v oblacích a nestojím pevně na zemi, takže to bude určitě kiting a paragliding.

Starší články