Poběžte s námi pro dobrou věc: Běh Dobré Vůle Nadace Olgy Havlové


4 minut čtení

Přijďte se zapotit a zároveň přispět na dobrou věc. Charitativní běh Nadace Olgy Havlové je akce pro celou rodinu.
Rádi běháte a chcete spojit příjemné s užitečným? Přihlaste se na první ročník Běhu dobré vůle a můžete takto pomoci rodinám v nouzi. Běh pořádá Výbor dobré vůle – Nadace Olgy Havlové (VDV) 12. září v 18 hodin v oboře Hvězda. Akci podporují významné sportovní osobnosti Jakub Holuša, Petr Frydrych a Eva Vrabcová Nývltová. První ročník této charitativní akce nabídne milovníkům běhání trasy 5 a 10 kilometrů a štafetový závod 4 × 2,5 km. Žádný uběhnutý kilometr nepřijde na zmar. Startovným lze přispět na dobrou věc – vybrané peníze totiž půjdou na pomoc rodinám v nepříznivé životní situaci, do které se dostaly kvůli nemoci, ztrátě bydlení anebo domácímu násilí. Běh Dobré Vůle „Každý z nás se někdy ocitne v situaci, kdy se bez pomoci druhých neobejdeme. A pokud v okolí člověka chybí záchranná síť v podobě blízkých či rodiny, velmi rychle se může ocitnout na dně. Ztráta zaměstnání, rozvod, nemoc můžou vést ke ztrátě bydlení a pak už velmi rychle přichází strmý pád dolů. Rodiny s dětmi to mají mnohonásobně těžší, proto jsme se rozhodli výtěžek ze závodu věnovat jim na pomoc,“ říká Monika Granja, ředitelka VDV.

Sportovní hvězdy pomůžou rodinám v nouzi

Běh zaštítily a také se jej osobně zúčastní významné osobnosti českého sportu i kultury. Mezi nimi třeba oštěpař Petr Frydrych, bronzový medailista z MS v Londýně 2017.„Je mi ctí být spojen s akcí nesoucí odkaz manželů Havlových, a myšlenka pomoci potřebným mi velice imponuje,“vysvětluje Petr, proč neváhal a běh podpořil. Další tváří Běhu dobré vůle bude běžkyně Eva Vrabcová Nývltová, bronzová medailistka v maratonu z Mistrovství Evropy 2018 nebo také běžec Jakub Holuša, zlatý medailista z halového ME 2015 a dvojnásobný stříbrný medailista z halových mistrovství světa. Zaběhat s námi si přijde i herečka Ester Geislerová, která se běhů ve prospěch VDV pravidelně účastní, nebo Jana Nosková, která našla lásku k běhání poté, co onemocněla roztroušenou sklerózou.

Sportovní odpoledne nabídne zábavu i pro rodiny s dětmi

V oboře Hvězda bude vedle stánku nadace připraven i další doprovodný program pro rodiny s dětmi. Těšit se mohou na dětské běžecké závody, bojovku pro děti, divadelní dílnu, funky cvičení s Qašou či hod oštěpem pod dozorem Petra Frydrycha. Nebude chybět ani výstava fotografií o Olze Havlové či sestavování a focení živých obrazů podle tradice svépomocné lidové knihovny HROBKA, kterou založila Olga Havlová s přáteli. Občerstvení zajistí chráněná pekárna Slunce pro všechny z Unhoště a Kuchařky bez domova, pivo a nealko šťávy pivovar Neratov. Běh dobré vůle se koná 12. září v oboře Hvězda v Praze 6 od 18 hodin. Doprovodný program začíná již v 16 hodin. Více informací o závodu a odkaz na registrace najdete zde. Přidejte se také do události na facebooku. Detailnější info a registrace »

Uvidíme se na startu

Spolupořadatelem akce je Praha 6. A my ze SportObchodu jsme hrdí, že můžeme být partnerem akce, která nejen utuží sportovního ducha, ale hlavně pomůže potřebným. Už poctivě trénujeme a těšíme se, až s vámi poměříme síly.  

Starší články