Nejlepší badmintonové rakety z velké testovačky pro rok 2019


5 minut čtení

Výsledky velké testovačky badmintonových raket jsou tady!
Čtyři desítky badmintonových raket, ale jen jedna všem vládne. V sobotu 9. března jste otestovali rakety na badec a zvolili si své vítěze. Která raketa usedla na badmintonový trůn letos?

Pokořili jste stovku hodnotících

Badec, beďas, badminton – na tom nezáleží, tenhle sport je prostě v kurzu. Letos vás na velkou testovačku do Xareny ve Slatině přišlo ještě víc než loni a prolomili jste hranici 100 hráčů a hráček. Na nacpaných kurtech jste testovali přesně 44 raket. Letos to byly badmintonové rakety od Yonexu a Victoru. [caption id='attachment_13827' align='aligncenter' width='633']Testování badmintonových raket v brněnské Xarena Slatina navštívilo 100 hráčů a hráček Na kurtech bylo narváno.[/caption] Značek tedy bylo méně, ale počet raket zůstal téměř na svém. Jako bonus jste si však mohli vyzkoušet i testovací boty. Pro zajímavost – nejvíce vás oslovily sálovky Victor A960 Red/Blue.

Takhle jste volili...

Badmintonovou halu nenafouknete, a proto na testování mohlo přijít jen pár z vás. Jak je zvykem, šťastlivci dostali formuláře, aby rakety zhodnotili a dali echo o kvalitě raket i těm, co se zúčastnit nemohli. [caption id='attachment_13821' align='aligncenter' width='633']Na testování badmintonových raket jste si vybírali ze 44 modelů od Yonexu a Victoru 44 badmintonových raket čekalo jen na vás.[/caption] Pokud tedy hledáte nejlepší badmintonové rakety pro rok 2019, máme pro vás výsledky. Navíc to není žádné tipování od stolu, ale hodnocení přímo od vás, hráčů badmintonu.
Hodnocení raket podle herních zkušeností
Zlatá medaile  Stříbrná medaile  Bronzová medaile
Začátečníci Victor Ripple Power 31 Yonex Voltric 5 FX Victor New Gen 9000
Mírně/Středně pokročilí Victor Light Fighter Petr Koukal Yonex Arcsaber FD Yonex Voltric 7 NEO
Závodní hráči Yonex Voltric 80 E-tune Yonex Astrox 77 Victor Light Fighter 7400
Ženy Victor Ripple Power 31 Yonex Astrox 66 Victor Wave Power Petr Koukal
[caption id='attachment_13823' align='aligncenter' width='633']Na testování badmintonových raket jste si zadarmo zahráli a vyzkoušeli rakety K vidění byly i mimořádné sportovní výkony.[/caption] Pokud vám nevyhovuje rozdělení podle pokročilosti hráčů, nezoufejte. V hodnocení badmintonových raket podle herního stylu už se určitě najdete.
Hodnocení raket podle herního stylu
Zlatá medaile  Stříbrná medaile  Bronzová medaile
Nejlepší smečařka Yonex Astrox 99 Victor Thruster F Yonex Duora Z-Strike
Nejlepší na kontrolu Yonex Nanoflare 700 Victor Light Fighter 7390 Victor Thruster K 330
Jestliže vás zajímá, jak dopadl loňský ročník testovačky, tak se mrkněte na článek z badmintonového testování 2018.

Co o vítězných raketách říká klubový hráč

Testování se účastnil také klubový hráč Marian Šimo. A co o vítězných raketách říká?
Hodnocení raket podle klubového hráče Mariana Šima
Raketa Marianův komentář
Yonex Voltric 5 FX Dobře vede ruku, snadně zahrajete zadní BH nebo lift od sítě. Lepší pro singlové hráče. Příznivá cena.
Victor LightFighter Petr Koukal Díky celkově nízké hmotnosti velmi dobře manipulovatelná, hlava má ale stále dostatečnou razanci při úderu rychlým švihem.
Yonex Astrox 77 Jeví se subjektivně těžší do hlavy, ale tím získává slušnou razanci. Osobně musím dodat, že tím pádem trpí rychlá reakce při defenzivě.
Yonex Nanoflare 700 Lehká raketa, s nízkým těžištěm, ale velmi překvapivě stabilní i při silovějších úderech jako smeč nebo klír. Subjektivně se mi nejevila její nízká hmotnost jako nevýhodná. Mohl jsem hrát rychlý badminton s perfektní trajektorií ruky. Pro mě vítězná raketa tohoto testu. Dávám jí oproti různým jiným předchozím generacím a modelovým řadám od Yonexu velkou budoucnost. Skok s technologií Nanoflare bych přirovnal k tomu, když Yonex uvedl rakety řady Isometric.
Victor LightFighter 7390 Lehká, optimální vyvážení jí dává potenciál rakety pro párové disciplíny, zejména pro dámy při mixech. Velmi vhodná na drajvy a obecně rychlé výměny.
Victor Thruster F Při mém výběru stála tato raketa proti skvělé Yonex Nanoflare 700. Už se mi jevila tužší, ale určitě z tohoto celá řada útočných hráčů může těžit. Krásně vedla zadní BH, její slabší stránka naopak budou lifty od sítě nahoru. Škoda tak vysoko položené ceny, to může plno závodních hráčů, kteří si musí rakety kupovat ze svého, odradit od pořízení tohoto zajímavého modelu.
Victor Thruster K 330 Podobné váhové parametry, ale jiný pocit ze hry s touto raketou. Lehounce více vyvážená do hlavy, ale je to zřejmě její vysoká pružnost, která umožňuje dobrou manévrovatelnost.

Další akce je za rohem...

Pokud vás některá z raket zaujala, mrkněte se na probíhající Měsíc raket. Ceny se na něm drží při zemi a levněji rakety nikde nekoupíte. A jestli se vám na testovačce líbilo, chystáme pro vás také Megatest 2019. Vyzkoušíte si inline brusle nebo koloběžky a mnoho dalšího. Už 13. dubna klasicky na brněnském Výstavišti. Budeme rádi, když se uvidíme i tam. Sportu zdar!

Starší články