Jak se postarat o inlajny po sezóně (videonávody)


2 minut čtení

Správnou údržbou můžete výrazně oddálit nákup náhradních dílů i nových bruslí.
Pomalu je načase vyměnit brusle za tělocvičnu a posilku. Než ovšem své inlajny hodíte do krabice, měli byste jim věnovat trochu času a postarat se o ně. Správnou údržbou totiž můžete výrazně oddálit nákup náhradních dílů i nových bruslí.

Po náročném létu si zaslouží kompletní regeneraci

Na inlajnech jsou tři základní součásti, které byste měli sledovat: kolečka, ložiska a brzdy. Zkontrolujte jejich stav a případně je seřiďte nebo vyměňte. Ale nebojte, je to jednodušší, než se zdá. Náš supersporťák vám v následujících videích ukáže, jak na to.

Na kolečkách to stojí

Když se o ně budete hezky starat, zvýšíte jejich životnost. Pozor si musíte dávat na správný výběr, údržbu i jízdu. Jak už jste viděli v předchozím videu, aby vám kolečka vydržela, musíte je otáčet a prohazovat mezi sebou. A když už cítíte, že nezvládají vaše piruety a triky, namontujte nová.

Bacha na brzdy

Brzdíte tak, že skoro hrnete asfalt? Tak pozor na to, ať své brzdy nesjedete až na šroub. Pokud na vás už pokukuje, podívejte se, jak brzdy jednoduše vyměnit.

Ložiska můžou jízdu znepříjemnit

Že je na čase vyměnit ložiska, poznáte z podivných projevů koleček: točí se nepravidelně, mají velký odpor nebo skřípou.

Ještě podrobnější informace najdete na naší Poradně »

Nejste zruční nebo se vám nechce? Na servis jsme tady my

Pokud si na to sami netroufáte, jednoduše nám své inlajny přineste na prodejnu a my vám je za mírný poplatek do pár dní dáme do pucu. Kromě zmíněné údržby vyměníme přezky, odvrtáme stržený šroub nebo uděláme jiné drobné opravy.Inline servis PrahaInline servis Brno

A jedeme dál...

Celý den jsem protestovalSuunto: Hodinky, se kterými se můžete měřit 

Starší články