Jak na přepravu koloběžky autem


3 minut čtení

Otestovali jsme, jaké nosiče se hodí pro koloběžky.
Přes léto mnoho z vás řeší, jak připevnit koloběžku na auto, abyste s ní mohli vyrazit na delší cesty. Možností je hned několik a my jsme je za vás otestovali.

Nevejde se do kufru?

V případě, že vlastníte skládací koloběžku, z hlediska přepravy máte vyhráno. Pokud však vaše koloběžka skládací není a nevejde se vám do kufru, bude to složitější.Asi nejlepším řešením, které je zaručeně bezpečné a navíc rychlé, jsou profesionální střešní nosiče nebo nosiče pro přepravu na tažném zařízení primárně určené pro kola. Tady je však potřeba vyzkoušet, jestli je daný nosič pro vaši koloběžku vhodný. Proto jsme několik druhů koloběžek a nosičů vyzkoušeli.

Video: Test nosičů na koloběžky

Pro líné čtenáře, test nosičů koloběžek ve videu ;)

Čím rovnější, tím lepší

Jako univerzálnější nám vyšly nosiče na tažné zařízení, kde se rám koloběžky upíná zboku. U střešních se často stává, že rameno a čelist držáku nedokážou rám kolobky uchytit. Obecně je lepší, když jsou nosníky nosiče co nejrovnější.Problém jsme měli u koloběžek s nízkým nášlapem (např. Crussis). Ty na výše zmíněné nosiče nasadit nejdou. Našli jsme však jednu alternativu: nosič na páté dveře. Ten má ramena úplně rovná, takže si poradí se všemi druhy kolobek. Jeho nevýhodou je, že se nedá připevnit na každé auto.

Doporučujeme na převoz koloběžky

Nedoporučujeme na převoz koloběžky

Kompletní test koloběžek a nosičů »

Ať už svou koloběžku budete převážet jakkoli, vždy v prvé řadě myslete na bezpečnost. Špatně připevněný náklad může na silnici ohrozit nejen vás, ale i ostatní.

Starší články