Jak se starat o hokejové rukavice – 4. díl


4 minut čtení

Nezničte si nové hokejové vybavení špatným zacházením. Posíláme vás do přesilovky radami a tipy, jak se starat o svou hokejovou výstroj tak, aby vám vydržela co nejdéle ke spokojenosti vás i vaší rodinné kasy.

Seriál pro hokejové hobíky se řítí do konce. Poradili jsme vám, jak se postarat o brusle okamžitě po nákupu a jak si upravit nože hokejových bruslí. V minulém díle jste se dozvěděli, jak si správně omotat hokejku. Na čase je podívat se také na správnou péči o hokejové rukavice.

Pokud se teprve chystáte nakupovat, poradíme vám, jak si správně vybrat hokejové rukavice.

Pokud se chcete správně starat o rukavice, mějte na paměti, že některé úkony rozhodně nesmíte provádět.

Hokejové brusle

Podívej se na hokejové rukavice

Hokejové rukavice »

Rukavice nestříhejte


Pokud jste četli nebo slyšeli, že je dobré odstřihnout pěnový chránič na hřbetu ruky, okamžitě na tuto špatnou radu zapomeňte. Důvodem k tomuto mizernému tipu může být větší pohodlí bez pěny nebo hygieničtější řešení části výstroje. Ani jedno ale není pravda.

I kdyby vám pěna zpočátku vadila, velmi rychle si na ni zvyknete a v rukavici ji časem ani neucítíte. Pod pěnou jsou přišité chrániče silnou nití, která ve styku s kůží není příjemná a snadno vám ji sedře.

Také z hygienického hlediska pěna pomáhá, protože zadržuje pot. Rukavice jsou jednou z mála částí výstroje, kterou můžete prát. Praním se zvyšuje odolnost kůže na rukavicích a zároveň je zbavuje nečistot.

S lepidlem na dlaních bojujte dětským pudrem

Na dlani rukavic se vám bude shromažďovat lep z horního konce hokejky, případně i z tyče hokejky, pokud ji máte omotanou. Abyste se nánosu lepidla vyvarovali, pomůže vám obyčejný pudr pro děti - doporučujeme například pudr Aviril. Malé částečky pudru obalí lep z pásky a rukavice se nebudou lepit k hokejce.

Jestli si říkáte, jak odstranit pach z rukavic, využijte opět dětský pudr. Známý odér vzniká množením se bakterií, které mají ve vlhkém prostředí rukavic ideální podmínky k životu. Pudr vlhkost vysaje, díky čemuž nebudou vaše ruce smrdět a nezanedbatelným bonusem používání pudru je značné snížení rizika exému na rukou. Tento trik využívají dokonce hokejisté v NHL a všude po světě.

Po aplikování pudru na dlaně a dovnitř rukavic s nimi o sebe párkrát bouchněte. Přebytečný prach se dostane ven a bude se vám hrát jedna báseň.

Ochrana palce a výměna dlaní

Látka nad vrchním kloubem palce se časem prodře a na kloub začne narážet plastový chránič. Při úderu nebo rychlejším pohybu pak dokáže palec sedřít až do krve. Avšak děravá rukavice ještě není důvod ke koupi nových rukavic.

Vezměte si pásku na hokejku a nelepivou částí ji omotejte okolo poškozeného místa. Poté ji otočte a lepivou částí udělejte druhé kolečko omotání. Vytvoříte si tak ochranný prsten. Pokud by vám z kloubu rukavice padal, vytvořte si k němu znovu z pásky obdélníkový kryt, který bude chránit dané místo, i když se prsten posune.

Kůže na dlani se při pravidelném hraní také prodřou. S malými dírkami se dá hrát bez problémů, ale problém nastane, když se díry zvětšují. A proto vám poradíme, jak si vyměnit kůži na dlaních hokejových rukavic. Namísto koupě nových rukavic si nechte vyměnit pouze kůži na dlani. Cena je přijatelná a častokrát vám při opravě zašijí i díry v látce na prstech.