RECENZE: Běžecký kočárek Thule Glide 2


6 minut čtení

Kočárek Thule Glide 2 je ideální volbou pro běžce, kteří chtějí nabíhat objemy i po narození dítěte.
Po narození syna Jakuba jsem začal řešit, jak neslevit ze svých tréninkových návyků a zároveň zůstat zodpovědným otcem. Párkrát jsem zkoušel běhat s naším městským kočárkem, ale nebylo to moc pohodlné. Kuba sice po chvilce usnul, ale mě po běhu bolely záda a ruce. Pak se mi díky SportObchodu naskytla příležitost vyzkoušet si běžecký kočárek Thule Glide 2.

Láska na první pohled

Už na první pohled je jasné, že tento krasavec není úplně městský povaleč. Tři velká nafukovací kola a sportovní vzhled dávají jasně najevo, že tento stroj je stvořený pro rychlost. Designu dominuje černá barva, která krásně ladí s hliníkovou konstrukcí. Punc elegance pak kočárku dodávají tyrkysové prvky na kolech a na madle. Prostě takové Porsche mezi kočárky. Běžecký kočárek Thule Glide 2

Intuitivní manipulace

Když jsem sportovní kočárek Thule Glide 2 viděl poprvé, říkal jsem si, že tohle do kufru svého auta v životě nenarvu. Opak je však pravdou. Ve finále zabere složený dokonce méně místa, než náš kočárek do města. Co se týče manipulace, vymysleli v Thule jednoduchou vychytávku. Každá část kočárku, která jde nějakým způsobem polohovat nebo odmontovat, má tyrkysovou barvu. Jeho kompletní rozložení či složení je tak opravdu snadné a s trochou cviku nezabere ani 2 minuty. [caption id='attachment_18429' align='aligncenter' width='633']Thule Glide 2 v kufru auta I v autě s menším kufrem zůstane poměrně dost místa na další věci[/caption] Pod opěrkou na nohy je madlo, které dvěma jednoduchými pohyby posunete a kočárek složíte na půl. Pak stačí už jen ohnout rukojeť a je to. Takto složený kočárek v pohodě dáte do kombíku i do komory. Pokud řešíte každý centimetr místa, doporučuji odmontovat i kola. Pro demontáž zadních kol jednoduše stiskněte tyrkysová tlačítka na jejich středu a kola vysunete. Přední kolo je pak uchyceno pomocí rychloupínáku, který určitě znáte z jízdního kola. Celý postup je dobře vidět na videu níže. Pod opěrkou na nohy je tyrkysové madlo, které otočením k sobě udělá z kočárku placku. Pak stačí ohnout hlavní rukojeť, odcvaknout zadní kola stisknutím tyrkysových čudlíků a odšroubovat přední kolo, které je zajištěno rychloupínákem. Kočárek je rázem připravený k transportu i v tom nejmenším kufru auta.

A jak se s ním běhá?

První velkou výhodou kočárku je nastavitelné madlo, díky kterému se s ním pohodlně manipuluje mé přítelkyni se 160 cm, mě se 170 cm i kamarádovi se 190 cm. Výšku si upravíte tak, jak vám to je pohodné. Madlo Thule Glide 2 Pak už můžete nazout svoje oblíbené běžecké boty a vyrazit vstříc novým dobrodružstvím. Tím, že jde především o běžecký kočárek, není přední kolo otočné. Díky jeho nízké váze se s ním však i přesto zatáčí opravdu snadno a není problém přední část nadzvednout. Polňačka Thule Glide 2 Velká nafukovací kola s autoventilkem a systém odpružení pak umožní běhat i lehčí traily. Třeba náš Kubík miluje lehounké drncání, které nabízí polní a lesní cesty. Ze začátku se směje a při delších bězích skoro vždycky usíná. Samozřejmě s kočárkem bych úplně nezkoušel vystoupat na Sněžku, ale na to není určený asi žádný kočárek.

Další vychytávky

Kromě polohovacích tlačítek je na rukojeti také ruční brzda a bezpečnostní poutko. Tyto bezpečnostní prvky se hodily hlavně při klesání z kopce a při jízdě na inlajnech. Samozřejmostí je pak nožní parkovací brzda pro úplné zablokování kol. Její systém je jednoduchý, ale dělá zbytečný hluk. Nožní brzda Thule Glide 2

Úložné prostory

Ve spodní části se nachází plastová vana, do které dáte objemnější věci pro dítě jako plenky, mléko, deku a další příslušenství k dítěti. Vana bohužel nemá žádné víko. Tady bych ocenil řešení na zip, které nabízí univerzálnější Thule Urban Glide 2. Zatím se mi však nestalo, že bych něco po cestě vytratil. Další úložný prostor je pod rukojetí na opěradle z vnější strany. Sem dávám třeba mobil a peněženku. Pohodlně se tam však vejdou i další drobnosti.

A jak je na tom dítě?

Pohodlný vnitřek kočárku je vybavený 5bodovými bezpečnostními popruhy s pohodlným polstrováním. Sklon opěradla jde mírně regulovat od sedu do polosedu. Dítě tak v kočárku bez problémů usne. Polohovatelná opěrka Thule Glide 2 K tomu pomáhá i sklápěcí stříška, která udělá příjemný stín. Pomocí okénka s magnetickým krytem pak můžete dítě zkontrolovat i za běhu, nebo s ním udržovat kontakt. O odvětrávání se stará síťovaný materiál v oblasti, kde má dítě záda. Okénko Thule Glide 2

A co údržba?

Thule použilo opravdu kvalitní materiály, které stačí jednou za čas otřít vlhkým hadříkem. A jednou za čas je určitě dobré dofouknout kola na stanovený tlak. Demontáž zadního kola Thule Glide 2 Asi po 200 naběhaných km nám jedno kolo začalo vrzat. Vycvaknul jsem ho a promazal jsem jeho osu olejem na jízdní kola. Od té doby je vše v pořádku. Defekt nás zatím nepotkal, ale náhradní duše není problém sehnat.

Další volitelné příslušenství

Jak už jsme u Thule zvyklí, nabízí i k tomutu kočárku spoustu dalšího příslušenství, za které si však musíte připlatit. Za zvážení určitě stojí pláštěnka a moskytiéra. Chci kočárek Thule Glide 2 »

+ Plusy kočárku Thule Glide 2

  • Kvalitní materiály, na svoji velikost nízká hmotnost
  • Perfektní ovladatelnost i ve větší rychlosti, dobré odpružení
  • Nastavitelná stříška s okýnkem pro kontrolu dítěte
  • 5 bodové bezpečnostní pásy

- Mínusy kočárku Thule Glide 2

  • Velikost kočárku, je poměrně dlouhý a široký, do MHD docela nepraktický
  • Hlučný mechanismus parkovací brzdy
  • Vyšší cena, téměř každé příslušenství nutno dokoupit zvlášť

Doběhněte si pro další čtení ...

Starší články