Špatná vyjížďka? Nejede to? Zkuste tohle, mně to pomáhá – Bára na kolobce 37. díl


4 minut čtení

Zkuste pár tipů od Báry, aby vám to zase trhalo ostošest.
Taky to znáte? Celý den se těšíte na koloběžku, ale když konečně vyjedete, není to ono. Drhne to, bolí to, nejede to. Po pár kilometrech máte dost. Mně se to stalo pár dní zpátky. Koloběžku jsem vytáhla poprvé po skoro měsíční karanténě a bylo mi, jako bych na ní nikdy nestála. Takové chvíle jsou – aspoň podle mé zkušenosti – úplně normální. A naštěstí existuje pár tipů, které vám zlepší vyjížďku o sto procent. Jaké tipy to jsou? Hned vám to prozradím. [caption id='attachment_18946' align='aligncenter' width='633']A když to člověku nejede, vznikají takovéhle fotky. 😅 A když to člověku nejede, vznikají takovéhle fotky. 😅[/caption]

Rychlomrk na brzdy

Víte, že to nemusí být vámi? Třeba jen koloběžka potřebuje trochu péče. Jestli máte pocit, že se ploužíte a spíš se s koloběžkou perete, než že se vezete, zkontrolujte brzdy. Nemusí být skřípnuté úplně, občas jen lehce brzdí jedno kolo a už to cítíte. Proto je fajn mít s sebou pořád šroubovák.

A co gumy?

Brzdy v pohodě? Zkuste ještě zmáčknout gumy. Na nafouklých se jede líp.

Zastávka ve stínu

Kolobka je v pořádku? Pak je možná jen horko nebo jste se přehřáli svižnou jízdou. Zkuste zastavit ve stínu a vydýchat se. Občas se mi taky stane, že musím v půlce cesty trochu vychladnout, aby se mi nemotala hlava. A to je mi šestadvacet. Takže se za zastávku rozhodně nestyďte.

Doplnit palivo

I koloběžka potřebuje dotankovat. Nebo přesněji: dotankovat potřebujete vy. Proto s sebou vozte nejen dostatek vody, ale i nějakou záložní dobrotu. Klidně tatranku, však vy ji vyjezdíte. Mně dokáže malinká sváča úplně změnit pocit z vyjížďky. Někdy mi to nejede jenom proto, že jsem podcenila snídani.

Není to závod

Nepomohla ani zastávka, ani svačina? No, je na čase se smířit s tím, že prostě není ten den, kdy to jede samo. A je to v pořádku. Někdy je moc horko, vy jste unavení, terén je trochu těžší… no a co? Zvolněte a nikam se nežeňte. Užívejte si to, vždyť nejedete závod. [caption id='attachment_18945' align='aligncenter' width='633']Není s kým závodit. Klidně zpomalte, hlavně si to užijte. Není s kým závodit. Klidně zpomalte, hlavně si to užijte.[/caption] Podle mě nemá smysl za každou cenu metelit, jako by mi u zadku hořela koudel. Co budete mít z toho, když dojedete do cíle a bude vám na zvracení? Jen vás to příště od koloběžky odradí. Proč si ji zprotivovat, když stačí trochu zpomalit?

Nevzdávejte se

Jsou dny, kdy ujedu sotva pár kilometrů a říkám si: „Tyjo, já to dneska snad otočím, to se nedá.“ Ale neotočím to. A vida, po dalším kilometru už to jede líp a po dvaceti ani nevím, že mě něco trápilo. Rozhýbu se a nakonec zajedu výlet jako víno.

Takže si to shrneme:

  • Nevzdávejte to.
  • Nepřepínejte se.
  • Pauzujte a doplňujte energii.
  • Sem tam mrkněte na brzdy a kola.
Mimochodem, nekazí vám projížďku tyhle časté chyby? Doporučuju si je prostudovat. Co pomáhá vám? Trhněte si! :)

Kam dál?

Starší články