RECENZE: Kompresní ponožky CEP 3.0


3 minut čtení

I kvalitní ponožky dělají běh bezstarostnějším.
Hledáte ponožky, které vám zpevní kotník, a na které se můžete spolehnout v nerovném terénu? Zkuste sáhnout po těchto od CEPu. Nová verze 3.0 má oproti starší verzi jemnější tkaní a na noze působí příjemněji. Je možná o trošku silnější a ve vysokých letních teplotách v nich může být větší teplo, ale co je mínus pro jednoho, může být vítaným plusem pro druhého. Já tuto tloušťku oceňuji na trailech, kde nohu chrání proti nepříjemným otlakům. Navíc mi noha vždy hezky držela v botě a zatím se mi nikdy nestalo, že bych měl puchýře.

Komprese v oblasti kotníku, která funguje

Výborná je komprese v oblasti kotníku. Tu bych chtěl vyzdvihnout. Zatím se mi nestalo (stejně jako u starší verze), že by mě tato komprese zklamala. Připadal jsem si vždy stabilnější a nebál jsem se tolik jakéhokoli podvrtnutí kotníků. Na druhou stranu není komprese přehnaná tak, že by vás ponožka na noze tlačila nebo řezala (samozřejmě je nutné zvolit správnou velikost). Ponožka nabízí také optimalizovaný chránič Achillovy šlachy.

Úspěšný boj se zápachem

Povrch ponožky je tvořen hydrofilní povrchovou úpravou, která účinně odvádí vlhkost od těla a zajišťuje vynikající termoregulaci. V materiálu ponožky jsou přidány stříbrné ionty, které mají působit antibakteriálně. A zatím opravdu fungují. Ponožka tolik nesmrdí, což bych bral jako veliký benefit zejména na delším přeběhu, kdybych si zapomněl druhý pár ponožek.

Žmolky trochu kazí výsledný dojem

Co bych ponožkám vytknul, je lehké žmolkovatění v oblasti prstů (především palce) a na patě ve vypolstrovaných místech. Po 150 kilometrech to zatím není tolik znát a v botě nijak netlačí. Nevypadá to ani na to, že by se měla ponožka roztrhnout. U starší verze se ale tohle nestalo. Je to možná dáno jemnějším tkaním nebo pohybem nohy v botě či došlapem. Je možné, že se to u vás stávat nebude. Nicméně se tohle děje i u přítelkyně, která má stejnou verzi ponožek, pouze v dámském provedení.

Závěrečné hodnocení běžeckých ponožek CEP 3.0

Závěrečné hodnocení je ale kladné. Kompresní ponožky CEP 3.0 jsou vážně příjemné a hezky padnoucí. Komprese je spíše větší, ale ne přehnaná. Na své si přijde každý, kdo má rád kvalitně navržené ponožky a nebojí se za ně utratit trošku více. Pamatujte, že nejen kvalitní boty, ale i kvalitní ponožky dělají běh bezstarostnější. Není totiž nic horšího, než běžet s puchýři. Chci ponožky CEP 3.0 »

Doběhněte si pro další čtení...

Starší články