RECENZE: Běžecké boty adidas SL20


4 minut čtení

Zajímají vás tempové boty adidas SL20? Recenze od Milana ze skupiny SPLŠ vám o nich napoví více.
Nová kampaň adidasu káže „Faster than“ a každý nechť si dosadí, co chce. Faster than my best friend, Faster than my wife. Faster than Jirka Homoláč or Faster than before. Tento slogan a celá kampaň má za cíl poukázat na to, že rychlost není jen doménou profesionálních běžců. Rychlost je vlastně váš osobní pocit. Každý se může cítit rychlý. Rychlejší než kdykoliv předtím. běžecké boty adidas SL20 A k tomu pocitu by měly dopomoci i komplet nové běžecké boty s označením adidas SL20. Jaké jsou moje pocity po prvních 200 km?

První dojmy

Hned po vybalení z krabice a nazutí mě zaujalo, jak je lehká. Lehkost mám spojenou především se závodními botami a s nižším komfortem tlumení. U běžeckých bot SL20 na to šel adidas trochu jinak. Před odhalením fíglu ještě malá odbočka k designu. Faster than design se netýká pouze boty SL20. Stejný designový styl dostaly i jiné řady bot a musím říct, že se povedly. Když jsem umístil fotku na Instagram, tak mi několik lidí psalo, že se jim líbí a jaké prý jsou? adidas SL20 Je to první bota od adidasu ve které běhám a nemá podrážku s BOOST pěnou. Použili takzvanou Lighstrike pěnu, která je mnohem lehčí a známe ji i z jiných modelů bot například z řad Adizero Boston nebo Adios, kde je ovšem vždy zkombinovaná i s pěnou BOOST. Toť teorie, ale co to znamená v praxi?

Nová tlumící pěna pro rychlejší běh

Protože Lighstrike pěna je lehčí než Boost, mohli si dovolit inženýři v adidasu použít pěny více. Bota je tedy lehká, ale překvapivě dobře tlumí. Je tedy bota rychlá? Ano bota je rychlá. Neustále vás nutí přidávat. Cítíte se, že běžíte rychle a je až trochu obtížné tempo zpomalit, bota chce pořád dopředu. adidas SL20 Je tedy bota pohodlná? Na to zatím nemám úplně jasný názor. Komfort tlumení je solidní, svršek boty je dobře odvětraný, jde poznat, že adidas myslel na hmotnost. Pod pojmem komfortní objemovka si ovšem představím Ultraboosty.

TempoBoty pro zkušené běžce

Takže co s ní? Je to bota lehká, rychlá, ale není to závodka. Je docela dobře tlumená, ale není to objemovka. Podle mě to není bota pro úplné začátečníky, spíše pro mírně pokročilé až pokročilé běžce, kteří už mají něco odběháno a chtějí druhý pár tréninkových bot na tempové nebo intervalové tréninky. běžecké boty adidas SL20 Rozhodně v ní můžete odběhnout i objemový trénink. Jedno je však už teď jisté, bota je určena především na pevný povrch cyklostezek, či běžeckých drah. Podnikl jsem pár zkušebních výběhů po šotolině a cítíte doslova každý kamínek. Uvidíme, co povím v recenzi po 500 km, po tom, co si na ni více zvyknu.

Plusy běžeckých bot adidas SL20

  • Lehká a dynamická bota s dostatečným tlumením
  • Pohodlný a prodyšný svršek
  • Dobrý kontakt s povrchem díky podrážce Continental

Mínusy běžeckých bot adidas SL20

  • Menší pohodlí oproti modelům s pěnou Boost
  • Není vhodná na přeběhy mimo asfalt
Zatím to vypadá, že adidas vyvinul lehkou, rychlou botu, za hodně příznivou cenu! Chci boty adidas SL20 »

Doběhněte si pro další čtení ...

Starší články