RECENZE: Běžecké boty adidas Boston 8


6 minut čtení

Obujte maratonské závodní boty adidas Boston 8.
Maratonská závodka s tradicí. Přesně takhle vidím botu adidas Boston 8. Je to už 8. série, se kterou adidas přišel a opět ji pozvedl o něco výš. [caption id='attachment_19216' align='aligncenter' width='633']Běžecké boty adidas Boston 8. Běžecké boty adidas Boston 8.[/caption] Musím říct, že mě adidas překvapil a mile potěšil vzhledem, který nové verzi dal. Kombinace výrazných barev a „rozmazaných tří pruhů“ se mi opravdu líbí a oranžovo černá kombinace je podle mě nejhezčí ze všech nabízených variant.

Běžecká bota na maratony

Odpružení boty je tvořeno známou pěnou Boost. Doplňuje ji pružná vložka LightStrike, která skvěle funguje a výborně doplňuje pěnu Boost. Tento prvek má podle popisu výrobce směrovat nohu vpřed. Podle mých pocitů bych řekl, že to jakýmsi způsobem funguje. Když si boty obuji a rozběhnu se, mám neustále pocit rovnoměrného došlapu a skvělé energetické návratnosti. [caption id='attachment_19217' align='aligncenter' width='633']O pohodlnější dopad se stará vložka LightStrike. O pohodlnější dopad se stará vložka LightStrike.[/caption] Boostu zde není málo ani moc, a proto si v těchto botách dokážu představit půlmaraton a možná i maraton, ke kterým jsou určeny. Ale nebojte se v nich zaběhnout i kratší distance. Adidas Boston 8 jsou opravdu svižné a hravé boty. Jak je vidět, tak Boost je po celém obvodu boty, takže i v sebězích vás podrží při došlapech přes patu. Nebude to tolik komfortní jako v objemových botách, kde je tlumení více, ale koneckonců tohle jsou závodní boty, kde se muselo tlumicí vrstvy ubrat, aby byla bota lehčí a svižnější. [caption id='attachment_19218' align='aligncenter' width='633']Běžecké boty adidas Boston 8. Běžecké boty adidas Boston 8.[/caption]

Pohodlí je to, co po desítkách kilometrů oceníte

Svršek působí příjemně, ale není ho zde zbytečně moc. Prostě jednoduchá „síťovina“ přes kterou jde téměř vidět. Tohle oceníte hlavně v létě v horkých dnech, kdy nebudete chtít, aby se vám v botách pekla noha. Jsou krásně větrané, ale nedřou. To zajišťuje příjemný, jemný materiál, kterým je svršek z vnitřní strany opatřen i přesto, že z venku vypadá velice drsně. [caption id='attachment_19211' align='aligncenter' width='633']Svršek běžeckých bot adidas Boston 8 je lehký a prodyšný. Svršek běžeckých bot adidas Boston 8 je lehký a prodyšný.[/caption] Z vnější strany vypadají boty jakoby ve špičce neměly žádnou ochranu prstů. Nenechte se ale zmást, tohle adidas udělal pouze kvůli vzhledu, aby nekazil celistvost svršku. Z vnitřní strany je umístěna pevnější vložka, která vám prsty ochrání proti případnému podření či menším kamínkům. Na patě najdete vyztužení dostatečné k tomu, aby vás noha v botě netlačila, ale není ho tam příliš, aby nepřidávala na váze. [caption id='attachment_19212' align='aligncenter' width='633']Pata bot adidas Boston 8 má dobré vyztužení. Pata bot adidas Boston 8 má dobré vyztužení.[/caption] Co bych adidasu vytkl, je absence vyvýšeného „jazyku“ (mají téměř všechny nové modely Nike či nové Hoka One One Clifton 7) v oblasti achillovky, který by botám určitě slušel a celkově by tak bota na noze působila ještě lépe. Stalo se mi totiž, že jsem v delším seběhu cítil, jak mi bota tlačí na achillovku a nebylo to úplně příjemné. Na váze by to mnoho gramů nepřidalo a jistě by to byl příjemný bonus.

Na podrážku je spolehnutí

Continental je ve výbavě bot od adidasu stálicí a ani tady nesměl chybět. Myslím si, že je to dobře. U všech bot tohoto výrobce mi podrážka vydržela dlouho. Continental se tolik nesešlapává a má opravdu dobrou výdrž. Po 130 km, co jsem v nich naběhal, mohu říct, že podrážka vypadá téměř nově (je fakt, že jsem většinu odběhal po aslfatu, hliněných cestách a tartanu). [caption id='attachment_19213' align='aligncenter' width='633']Spolehlivá podrážka Continental, která je i po desítkách kilometrů jako nová. Spolehlivá podrážka Continental, která je i po desítkách kilometrů jako nová.[/caption] O parádní tuhost podešvi se zde opět stará starý známý Torsion systém, který drží tělo boty pevně s výjimkou špičky a nutí vás tak neustále běžet přes přední část chodidla. To znamená, že se bota nijak nevlní a nekroutí. A co drop? Ten je u Bostonů rovných 10 mm. Pod patou máte 29 mm a pod špičkou 19 mm. Pozor však na šířku. Je to spíše užší bota, takže ti z vás, kteří máte široké kopyto, raději sáhněte po jiném modelu či rovnou výrobci. [caption id='attachment_19205' align='aligncenter' width='633']Běžecké boty adidas Boston 8. Běžecké boty adidas Boston 8.[/caption]

Závěrečné hodnocení běžeckých bot adidas Boston 8

Na závěr bych rád zmínil hmotnost. V mojí velikosti 43 1/3 bota váží 236 g. [caption id='attachment_19215' align='aligncenter' width='600']Bota adidas Boston 8 váží ve velikosti 43 1/3 pěkných 236 gramů. Bota adidas Boston 8 váží ve velikosti 43 1/3 pěkných 236 gramů.[/caption] Závěrečné hodnocení bot adidas Boston 8 bude kladné. Jediným větším nedostatek je absence výše zmíněného jazyku v oblasti achillovky. Jinak je to bota lehká, svižná, hravá a jednoduchá. Žádné zbytečné vymoženosti. Čistokrevná závodní/tempová bota, která si na nic nehraje. Navíc je za příznivou cenu, takže poměr cena/výkon je více než parádní. Mohu ji jen doporučit a zaručit vám, že si s ní užijete spoustu zábavy. Běhejte a bavte se tím. Chci boty adidas Boston 8 »

Doběhněte si pro další čtení...

Starší články