Utněte dusno v autě novými střešními boxy Thule Force XT


5 minut čtení

Vyrazte na dovolenou s novými střešními boxy Thule.
Těšíte se na jarní prázdniny na horách, ale nálada klesne pod bod mrazu už v autě při cestě. Tašky leží všude, kam se podíváš a řidiči do toho trčí špička lyží u hlavy. Tohle dusno hravě vyvětráte jediným nákupem. Pořiďte si střešní boxy a užijte si během cesty pohodlí. A věřte, že střešní box se vám bude hodit třeba i v létě při cestě k moři. [caption id='attachment_13568' align='aligncenter' width='633']S boxy Thule Force XT se zabalíte i na dovolenou s přáteli u moře. S boxy Thule Force XT se zabalíte i na dovolenou s přáteli u moře.[/caption] Po boxech Motion XT přichází Thule s nejnovější řadou Force XTBoxy Thule Force XT jsou cenově dostupné v různé škále velikostí. Variant je celkem 6 a pohybují se v objemu od 300 do 500 litrů. Spolu s nosností 75 kg si jednoduše užijete dovolenou u moře nebo jen prodloužený víkend na horách.

Objeďte box pětikorunou a škrábance nenajdete

Střešní boxy Thule Motion XT měly hladký povrch, na kterém jste se báli každého škrábnutí. Povrchová úprava AeroSkin u boxů Force XT tyhle strachy minimalizuje. Lehce vroubkovaný povrch zachrání každý nešťastný pohyb. A že riziko poškrábání při operaci s lyžemi hrozí, to si nemusíme povídat. Úprava navíc slibuje, že box bude i po několika letech vypadat jako nový. Rozdílem je, že AeroSkin se vyrábí pouze ve tmavé barvě, po které je větší poptávka. Pokud tedy chcete bílý box, budete muset sáhnout po boxech řady Motion XT.

S boxem si poradíte i na sídlišti

Ne každý je technický typ a při manipulaci s boxem můžete vypadat jako Pat bez Mata. Thule boxy však zvládne obsloužit i ten největší nešika. Otevírání boxu DualSide umožňuje bezproblémový přístup do všech míst střešního boxu z obou stran auta. To je velká pomoc třeba na parkovišti na sídlišti, kde si nemůžete dovolit rozšafnou manipulaci. [caption id='attachment_13567' align='aligncenter' width='633']Střešní boxy Thule Force XT jsou řešením pro rodiny s dětmi. Střešní boxy Thule Force XT jsou řešením pro rodiny s dětmi.[/caption] Co se otevírání dále týče, změn se dočkaly vzpěry boxu, které drží víko. U Thule Force XT je otevření bez zlomu a díky tomu otevřete box ještě plynuleji než kdy dřív. Standardem se pak u boxů Thule stal rychloupínací systém PowerClick, který má integrovaný indikátor momentu utažení. Jakmile tedy systém cvakne, poznáte, že box je optimálně utažený.

Usnadněte si zamykání boxu

U boxů Force XT se objevuje novinka v podobě zámkového systému LockKnob. Dříve byl problém, že jste box nacpali k prasknutí, ale pak jste jej museli složitě dovírat, aby vám zámek zapadl do správné polohy a vy jste mohli box uzamčít. [caption id='attachment_13569' align='aligncenter' width='633']Jasnou volbou jsou boxy Force XT na prodloužené víkendy na horách. Jasnou volbou jsou boxy Force XT na prodloužené víkendy na horách.[/caption] Nový systém zamykání pracuje s plastovou tyčí, díky které se jednoduše trefíte klíčkem do správné polohy zámku a při zamykání otočíte celým plastem. Plast zároveň funguje jako krytka zámku, takže pokud se netrefíte na první dobrou, nemusíte se bát škrábanců v okolí zámku.

Držte krok s moderními trendy

Spolu se zmíněnou úpravou AeroSkin mají nové boxy Force XT celkově nový vzhled. Ostřejší design vychází z řady Motion XT a snaží se kopírovat křivky moderních vozů. Box tím pádem působí s autem harmonicky a lahodí i oku automobilových nadšenců. Jako obvykle byly boxy Force XT testovány v nejmodernějším zařízení pro testování střešních boxů Thule Test Center. Nejen ve skutečných podmínkách, ale i za hranicí extrémů testy vydržely, a proto splňují nejvyšší bezpečnostní nároky.

Čtení pro fanoušky Thule...

VIDEO: S kvalitními taškami Thule Chasm vás ani déšť nezastaví | Sportovní tašky Thule Srovnání příčníků Thule Wingbar Evo a Thule Wingbar | Rozdíly mezi novými a starými příčníky Využijte nové nabídky v půjčovně střešních boxů | Boxy na půjčení

Starší články