Nej-nej-nej koloběžky z Megatestu 2017 – Bára na kolobce 2. díl


6 minut čtení

Které koloběžky jsou pro Báru TOP?
Byli jste na letošním Megatestu bruslí a koloběžek? Jestli ne, chytejte se na hlavu: z takové akce musel být každý koloběžkář paf. K vyzkoušení tam byly koloběžky Kostka, Yedoo, Crussis, Kickbike, Micro a Street Surfing.Já jsem se zaměřila na ty „velké“ a vyzkoušela jsem skoro všechny. A že jste to vy, povím vám, které byly nej‑nej‑nej. Uděláme to takhle: se vší slávou vyhlásím Miss koloběžka v pár ultra důležitých kategoriích, co vy na to? Tak jo, račte si představit fanfáru!

Absolutní vítěz, Miss koloběžka 2017: Yedoo Trexx

Viděli jste už Yedoo Trexx? Ta je! Vůbec celá řada Alloy vypadá parádně a na Megatestu jsem zjistila, že i parádně jezdí. Trexx (kola 26 a 20 palců) je úžasně lehká, má jenom 7,9 kg. Když si vezmu, že moje kolobka s koly 16 a 12 palců má 9,3 kilo…[caption id='attachment_8288' align='alignnone' width='400']Yedoo Trexx Miss koloběžka 2017: Yedoo Trexx[/caption]Nášlap (pro laiky mého typu „stupátko“) má 7,2 nebo 9,2 cm od země. „Nebo“ píšu proto, že si ho můžete sami poštelovat. Jede jako drak, člověk ani neví, že se odráží. A zvlášť v tyrkysové je přenádherná.

Miss sympatie: Kostka Tour Max a Twenty Max

Pomyslnou korunku za Miss sympatie si vysloužily hned dvě sestry koloběžky: Kostka Twenty Max s koly 20 a 20 palců a Kostka Tour Max s předním 26 a zadním 20. Zkoušela jsem je jako první a hned jsem z nich byla nadšená. Jsou krásně stabilní a podle mě je asi nejvíc vystihuje slovo kamarádské, tak dobře se na nich jezdí.[caption id='attachment_8289' align='alignnone' width='400']kostka twenty Kostka Twenty Max[/caption] [caption id='attachment_8290' align='alignnone' width='533']kostka tour Kostka Tour Max[/caption]Tuze se mi na nich líbily některé důležité detaily. Stupátko je upravené tak, že vám na něm noha neklouže, ale zároveň se snadno mění nohy. Na Megatestu jsem neměla žádné sportovní boty, ale kecky s plochou podrážkou, a stejně se mi na Kostkách noha ani nehnula. Super jsou i řídítka z tvrzené pěny, dobře se drží a na rozdíl od mých gumových se neprotáčí.[caption id='attachment_8292' align='alignnone' width='533']stupátko Kostka Noha ze stupátka Kostky nesklouzne[/caption]A pak je tu tenhle milý detail – odrazky. Přesně díky takovým detailům působí Kostka promyšleně a dotaženě.[caption id='attachment_8291' align='alignnone' width='400']odrazky Kostka Odrazky na Kostce - milý detail[/caption]Navrch se u nich člověk nekopne do kotníku (pokud není úplná lama).

Miss dříč: Crussis Cross

Já jezdím do práce po cyklostezce. Ale kdybych měla cestu přes sedmero hor a sedmero řek, vezmu si na to Crussis Cross. Je odpružená a fakt pořádňácká – se svým vyšším nášlapem a těmihle koly (jen se na ně podívejte!) působí dojmem, že zvládne naprosto všechno. Když jsem si ji zkoušela, říkala jsem si, že přesně takový pocit musí mít řidič opravdu silného auta. A koukejte, jak pruží![video width='1280' height='720' mp4='https://satna.sportobchod.cz/wp-content/20170422_150711.mp4'][/video]

Miss elegance: Kickbike Cruise Max

Kdybych si měla vybrat podle vzhledu, Yedoo Trexx by měla velkého konkurenta v Kickbike Cruise Max. Jen se na ni podívejte, jaká je nádherná! V té modré jí to obzvlášť sluší. Navíc má zatočená (prý vlaštovkovitá) řídítka, která se udrží úplně jinak než klasická. Člověk není shrbený, ale hezky narovnaný a vypadá u toho tuze elegantně. Když jsem si ji zkoušela, měla jsem pocit, že jsem se proměnila v Maryšku z Postřižin. Kdyby Maryška místo kola vlastnila koloběžku, určitě by to byla Kickbike Cruise Max.[caption id='attachment_8294' align='alignnone' width='533']Kickbike Miss elegance: Kickbike Cruise Max[/caption]Sympatické je, že má tahle koloběžka už v základní výbavě blatníky a pár dalších drobností. Já jsem se za ten rok, co mám koloběžku, nebyla schopná dokopat k tomu, abych si blatníky koupila. A když je po dešti, vydatně si za to nadávám.Mimochodem, pán od Kickbike mi dal super tip, který musím poslat dál. Při měnění nohou se vytáčejte na patě (pryč jde nejdřív špička), tím dáváte koloběžce energii. Já jsem to doteď dělala naopak, budu to muset při nejbližší cestě vyzkoušet.Výměnu nohou vysvětluje i v tomhle videu. Mrněte na něj!

Miss muší váha: Yedoo Wolfer

Za Wolfera dostalo Yedoo Red Dot Award, prestižní cenu za design. Podle mě je Trexx větší fešanda, na Wolferovi mě zaujala jiná věc: je TAK lehounký! Při délce 172 centimetrů a kolech 28 a 20 palců váží jenom 7 kg. A jak píšou v brožurce k Yedoo Alloy, „7 kilo unese i čivava“. I já, mrkejte.[caption id='attachment_8295' align='alignnone' width='406']Yedoo Wolfer Promiňte mi horší kvalitu fotky. To jsem se celá třásla nadšením z Wolfera.[/caption]

Miss splněný sen a noční můra v jednom: Yedoo „Traktor“

Tuhle koloběžku jsem před časem viděla na facebookové stránce Yedoo a mohla jsem na ní oči nechat. Jednak vypadá dost zvláštně, jednak je inspirovaná traktory John Deere, mojí oblíbenou značkou traktorů. Neptejte se, proč mám oblíbenou značku traktorů.[caption id='attachment_8298' align='alignnone' width='300']Yedoo "Traktor" Kousek z muzea prototypů - Yedoo „Traktor“[/caption]Každopádně jsem se přesvědčila, že to není koloběžka pro mě – a asi ani pro žádného jiného běžného koloběžkáře. S malilinkým předním kolem (spíš kolečkem) a obřím zadním je dost nestabilní a člověk se pořád kope do nohy. Ne do kotníku. Do celého lýtka. Ale pěkně se na ni kouká, ne že ne.„Traktor“ není běžně k prodeji. Yedoo ho přivezlo spolu s dalšími prototypy, třeba koloběžkou vyrobenou z překližky nebo vysokou koloběžkou, takovým koloběžkovým velocipédem.

A co vy?

Kterou z těchhle krásek byste si vybrali? Co říkáte na Traktor? A jestli jste na Megatestu byli, která kolobka vám padla do oka? Napište mi do komentářů, budu se těšit.

Kam dál?

Starší články