Endurance: Jak jsem se stala nejšťastnější holkou na světě


4 minut čtení

Sporťačka Denisa se mrkla na zoubek sportovní značce Endurance přímo při výkonu.
Dánsko je prý nejšťastnější zemí na světě. Vysoká životní úroveň, nádherné přírodní scenérie a fenomenální sportovci. Kdo by nebyl spokojený? A pak je tu ještě jeden důvod, a tím je Endurance. Poměrně nová dánská značka, která se s obrovskou rychlostí dere na přední příčky v oblasti sportovního oblečení. Oblečení značky Endurance plní skvělou funkci jak při indoor aktivitách, tak při sportování venku. Dánové se zaměřili na různé sporty, ale převažují běh, fitness a cyklistika. V nabídce najdete běžecká trička, kalhoty, mikiny i bundy. Tu značku mi snad někdo vymyslel na míru. [caption id='attachment_14920' align='aligncenter' width='587']Denisa v legínách Endurance Alec a sportovní podprsence Endurance George West Denisa v běžeckých legínách Endurance Alec a sportovní podprsence Endurance George West[/caption] Do nabídky oblečení Endurance »

Soupeřem musí být gravitace, ne materiál oblečení

Začnu tím, že se v oblečení musím cítit pohodlně po celou dobu tréninku. Nesmí mě nijak omezovat v pohybu. Dokážu být úplně šílená, pokud mě něco při každém pohybu tahá. Chci zápasit s odporem činky, gravitací nebo převýšením, ale rozhodně ne se špatně ušitým švem. Ve fitku se to ještě dá nějak přežít, ale například na takovém půlmaratonu, kdy se člověk musí plně koncentrovat na výkon, je volba oblečení rozhodující, stejně jako forma, se kterou do závodu jdu. Oblečení z chladného severu se vždy vyznačovalo funkčností, pečlivostí zpracování a zárukou prvotřídní kvality. A tak se dala vždy očekávat i vyšší cena. U značky Endurance se však ukázala i jiná stránka severské mentality, díky které se podařilo vytvořit perfektně funkční sportovní oblečení za příjemnou cenu. Pohodlí a kvalita pro všechny. [caption id='attachment_14923' align='aligncenter' width='488']Denisa tentokrát v kombinaci legín Endurance Alec a tílka Endurance Acir Seamless Denisa tentokrát v kombinaci legín Endurance Alec a tílka Endurance Acir Seamless[/caption] Myslím si o sobě, že jsem velmi náročná na kvalitu sportovního oblečení. Vždy se zajímám, z čeho je daná věc ušitá, a hlavně o to, jak se materiál chová na těle při zátěži, jak rychle dokáže během zátěže uschnout a, jak už jsem zmínila výše, 'jak celkově sedí'. V ideálním případě na sobě oblečení nechci cítit vůbec. A pak jsou tu reflexní prvky, které beru jako samozřejmost pro mé bezpečí.

Kompresní oblečení, a přesto jsem se cítila krásně

Nebudu už ale dál chodit kolem horké kaše. Značka Endurance si mě získala po všech stránkách. Nejen, že na jedničku obstála ve všech výše zmíněných bodech. Ona je naopak ještě předčila třeba o kompresní oblečení, které mi po dobu tréninku neustále podporovalo cirkulaci krve ve svalech. Myslím, že každý vytrvalostní či silový sportovec teď souhlasně pokyvuje hlavou. Ano, cirkulace krve má na výkon velký vliv a svaly chráněné před otřesy se pomaleji unaví a následně rychleji regenerují. [caption id='attachment_14924' align='aligncenter' width='540']Pro příznivkyně volnějšího střihu je tady tričko Endurance Regier Loose Fit Pro příznivkyně volnějšího střihu je tady tričko Endurance Regier Loose Fit[/caption] Poslední a pro mě důležitý aspekt je ten, že jsem se v oblečení cítila moc hezky. Já vím, že to zní možná nedůležitě, ale ne všechny funkční věci se mohou ještě pyšnit i líbivým designem. A já se ráda cítím u sportu stylově. Dokonce bych si i s lehkou nadsázkou dovolila říct, že pokud mi to při sportu sluší, zvyšuje to o hezkých pár procent můj výkon. A o to přeci jde! Kdo tedy hledá oblečení s komplexním balíčkem benefitů, může s klidem a jistotou vsadit na Endurance.

Další čtení...

Představujeme novou značku sportovního oblečení Endurance adidas Parley: Ekologická revoluce v oblečení na Australian Open Udělejte si radost s badmintonovou značkou FZ Forza

Starší články