VIDEO: Zapomeňte na amatéřinu s chrániči Bauer Vapor X800 Lite


5 minut čtení

Zaflirtujte si s výkonnostním hokejem ve výstroji Bauer Vapor X800 Lite.
Bauer jde letos do hry s několika novinkami. Čtyři modelové řady hokejové výstroje = čtyři představovačky na videu. Po základní řadě Bauer NSX je třeba postoupit o stupínek výš na modelovou řadu Bauer Vapor X800 Lite.Hokejové chrániče Bauer Vapor X800 Lite si pořiďte, pokud koketujete s výkonnostním hokejem a nebo jste zapálený hobík, který se nebojí jít do souboje a chce mít jistotu, že jeho tělo vydrží pohromadě.Bauer Vapor X800 Lite přináší největší změny na chráničích ramen a loktů. O tom ale později, důležitá je také nová technologie Sanitized, která lépe odvádí pot a ničí zápach.Dezinfekční technologie Sanitized je vůbec jednou ze základních novinek Baueru, kterou dále najdete i ve vyšších řadách výstroje. A báječně doplňuje hydrofobní síťovinu, kterou znáte už i z řady Bauer NSX pro hobíky.Posledním společným jmenovatelem změn na chráničích Bauer Vapor X800 Lite je lepší střih výstroje. Díky němu dostanete větší volnost ve všech místech, kde se výstroj ohýbá a běžně vám překáží nebo vás tlačí.

Páteř vám nikdo jen tak neohne

Chránič ramene si drží nízký profil a důraz na tvarování. Pěna na hrudní kosti je integrovaná. Celá přední část chrániče je pak perforovaná a má zkosený střih.Zkosená je také zadní strana, opět s perforací. O ochranu páteře se vedle základní plastové vložky postará už i HD pěna. Navíc je dělená, a proto se lépe přizpůsobuje pohybu bruslaře.Ještě pohodlnějšímu pohybu pak nahrává oblouk mezi přední a zadní částí chrániče ramen. Oblouk vyplňuje opět HD pěna a disponuje tak zvaným free flexem, který vám umožní nabýt pocitu volnosti.

Ochutnejte lokty profíků

Chránič loktů se znovu skládá ze dvou částí, ale je tvarovaný a navíc pokrytý vylepšenou pěnou. Hyperlite pěna je pěna, která je u vyšších řad samozřejmostí a vy si ji můžete vyzkoušet i při hobby hokeji.Chránič loktů disponuje vložkou s pohyblivou konstrukcí, aby vás nijak nelimitoval při práci s holí. Předloktí doplňuje tvarovaná MD pěna.Na uchycení se oproti modelu NSX nic nemění a lokty upevníte za pomoci tří pružných pásků.

Křídla přikryjí nechráněné koleno

Chrániče holení jsou tvarované, ale oproti nižšímu modelu mají zkosený tvar s pohyblivou konstrukcí. Mezi kolenem a holení najdete dostatek vůle pro ohyb, aby se vám pohodlněji bruslilo.Chránič kolene je rovněž tvarovaný a zkosený. Pro větší plochu ochrany kolene najdete už i křídla s pěnou, která kryjí kolena ze stran.Na lýtku je, podobně jako u loktů, použitá hyperlite pěna. Její výhodou je, že pokryje celé lýtko a neucítíte žádné sekance a dotírání soupeře, protože to není žádná halabala pěnička, aby se neřeklo.Chránič stehna si můžete velikostně upravit. A celý chránič holení upevníte za pomocí dvou elastických pásků.

Myslelo se i na čahouny

Hokejové kalhoty se dočkaly zásahu do střihu pro větší pohodlí. Návleky jsou opět z odolného 400D nylonu.Ochranu páteře už nezajišťuje pouze slabší vložka, ale integrovaná hyperlite pěna. Ochranu ledvin a kyčle už nebude chránit jen vyztužené tvarování, ale PE vložka, kterou na ledvinách doplní i MD pěna.Zesílení najdete také v oblasti stehen, kde přibyla tvarovaná pěna. Nohavice si navíc můžete rozepnout, takže se nemusíte bát pocitu stísnění.Velkou výhodou je pás kalhot. Pásek je kompletně v jedné hustotě a pomáhá chránit trup těla. Fígl, který oceníte mnohem víc, však spočívá v nastavitelnosti. Pokud kalhoty rozepnete, můžete je prodloužit o jeden palec, což odpovídá asi 2,5 cm.

Čím víc dělení, tím víc pohybu

Tečku za výstrojí Bauer Vapor X800 Lite píší hokejové rukavice. Palec je dvoudílný pro lepší ohebnost a preciznější práci s hokejkou a pukem.Rukavice mají na backhandové straně 4dílné členění a pěnu s dvojí hustotou i vložkou. Prsty jsou dvoudílné, podobně jako palec, a podobně jako na backhandu je chrání pěna dvojí hustoty.Na povrchu rukavic najdete opět síťovinu s lehkým polyuretanovým krytem. Manžeta je tvarovaná.

Naskočte na střídačku a čtěte si dál...

VIDEO: V klídečku si hrajte hobby hokej s výstrojí Bauer NSX | Chrániče Bauer NSXChraňte svoje kebule s novými skořápkami Warrior | Helmy WarriorVIDEO: Střídání stráží. Naskočte na led v bruslích Bauer NS | Brusle Bauer

Starší články