Dobrodruh na koloběžce dobývá Asii a závodí s Dobroběžkou


3 minut čtení

Dobrodruh Marek Jelínek se vydal na cestu po Asii. Jen tak, na koloběžce.
Cestovatelé jsou zase v kurzu. Novodobí Hanzelkové a Zikmundové při svých cestách překonávají hranice nejen států, ale i lidských schopností. Marek Jelínek je jedním z nich a rozhodl se dobýt svět na koloběžce.IndieVloni si Marek sáhl na samé dno okolo jezera Titicaca nebo při zdolávání bájného města Inků Machu Picchu.Za více než půl roku přejel Latinskou Ameriku z Mexika až do São Paula. Jednoho by taková cesta zničila, že už by se na koloběžku možná ani nepostavil.

Nová dobrodružství, nové cíle

Marek Jelínek si dalšího asi půl roku odpočinul neustálým přednášením o cestě po Latinské Americe. Jenže to by tak hrálo, aby takový světo(kolo)běžec seděl doma na peci.Marka začaly svrbět nohy a tak se neodvratně vplížila otázka: 'Latinská Amerika odškrtnutá, tak kam dál? Co třeba z indického Nového Dillí do Singapuru!'Marek Jelínek dává rozhovor do indické televizeNa cestě z Indie do Singapuru má Marek v plánu projet také Bangladéšem, Barmou, Nepálem, Thajskem, Laosem, Vietnamem, Kambodžou a Malajsií. Pane jo, to je slušná porce kilometrů!Během expedice tak Marek musí stihnout ujet na svém červeném Trexxovi alespoň 70–80 km denně, jinak si bude dárky pod stromečkem rozbalovat v Asii.Marek Jelínek se svojí koloběžkou Yedoo Trexx vyčerpaně odpočívá na cestě po Indii

Porazte Marka s Dobroběžkou

Další rozměr koloběžkové výpravě dodává spojení s nadací ADRA a odstartování kampaně Dobroběžka. Marek si to z Indie namíří do Bangladéše, kde právě čeští dobrovolníci z nadace ADRA pomáhají bangladéšským dětem zpřístupnit základní vzdělání.Indické děti na motorceNa stránkách kampaně tak můžete sledovat souboj Marka s Dobroběžkou. A co víc, vy ten závod dokonce můžete ovlivnit!No přeci nenecháte Marka vyhrát, jak by to vypadalo? Přispějte libovolnou částku na dobrou věc a posuňte Dobroběžku do cíle dřív, než do Singapuru dojede Marek.Přispěju a porazím Marka »Přispěním na školní docházku pro děti v Bangladéši se navíc zařadíte do slosování o ceny, kterým vévodí dětské koloběžky Yedoo Wzoom.

Sledujte Marka na každém kilometru

Na webových stránkách Dobroběžky dále díky interaktivní mapě uvidíte, kde se právě Marek nachází. Přečtete si zápisky z cest a pokocháte se peckovými fotkami z míst, kam se běžný smrtelník neodváží.Marek Jelínek v IndiiA jestli vám čtení nevoní, na Koloběžkovém portále si pusťte Markovo audiopovídání. Aktuální postřehy z cesty najdete i na facebookové stránce Markova dobrodružství.Takže Marku, trhni si a ať ti to na pouti po Asii frčí!

Co by vás mohlo zajímat...

Megatest 2018: Vybrali jste nejlepší koloběžky | Megatest 2018To nej z Megatestu: Miss koloběžka 2018 | Nejlepší koloběžky z Megatestu podle BáryBára na kolobce | Celý seriálSlzy lítosti u nich nehledejte. Handicapovaní borci se smějí osudu | Dále podporujeme

Starší články