Co očekávat od nových raket Head Gravity 2023?


5 minut čtení

Řada tenisových raket Head Gravity je poslední z celé kolekce, která je upgradována o novou technologii Auxetic. Tady jsou naše první dojmy.
Řada tenisových raket Head Gravity je poslední z celé kolekce, která je upgradována o novou technologii Auxetic. Ta přidává do rámu specifickou elastickou komponentu, která raketám dodává více snadné energie, a především vylepšuje pocit při zásahu míčku. Pojďme se dnes podívat ne jednotlivé modely a co od nich můžete očekávat.

Malá změna v názvosloví

V nabídce řady raket Gravity je opět šestice modelů od lehčích pro mírně pokročilé hráče až po ty nejtěžší pro zkušené a závodní hráče. U první z dvojice nejlehčích modelů došlo ke změně jejich názvu. Nejlehčí model dříve označovaný jako Gravity Lite se nyní jmenuje Gravity Team L. Druhý nejlehčí model se přejmenoval z Gravity S na Gravity Team. Tato drobná změna názvu má usnadnit orientaci v raketách. Ostatní modely jsou stejné, a tak se opět můžete těšit na populární lehčí model Gravity MP L, osvědčenou raketu pro středně pokročilé hráče Gravity MP a náročnější model až pro turnajové hráče Gravity Tour. Vrcholem potravního řetězce je opět model Gravity Pro, který osloví zejména zkušené a závodní hráče. Schválně, na kterou z těchto raket máte zálusk?

Co od nich očekávat?

Řada raket Gravity od Head se pyšní netradičním tvarem hlavy. Ten je více kulatý a rozšířený v místě optimálního zásahu čili sweetspotu. Však také hlavním mottem těchto raket je právě anglické sousloví „Massive Sweetspot“, které netřeba překládat. Kromě velké tolerance k nečistým zásahům nabízí rakety vysokou flexibilitu rámu čili nejsou tak tvrdé. To bude vyhovovat především hráčům, kteří mají problémy s paží a od rakety vyžadují vynikající komfort a cit. Kulatější hlava a protažený krček těchto raket mají za následek obrovskou výbušnost v kombinaci s velmi dobrým citem. Míčky tak hrajete pocitově dále od těla a více využíváte setrvačnosti rakety pro vysokou razanci a celkově nadstandardní kontrolu míčku. Spinový potenciál je u těchto raket také velmi dobrý, obzvláště u lehčích modelů s rozvržením strun 16x20. Obecně jsou tyto rakety vhodné pro moderní celodvorcový tenis s důrazem na agresivní hru od základní čáry.

Moderní technologie

Kromě hlavní technologie Auxetic jsou rakety vybavené ještě dalšími vychytávkami, které vylepšují a zvýrazňují některé jejich vlastnosti. Technologie Sweet Zone souvisí s rozšířeným tvarem hlavy, kdy se sweetspot nachází mírně nad jejím středem pro maximální razanci a snadný zásah míčku. Další technologií vylepšující celkový herní zážitek je Elliptical Beam. Jedná se o kulatější část rámu v oblasti ramen krčku. Díky tomu je raketa flexibilnější, má příjemnější pocit ze zásahu a lepší cit pro míček. Třetí a poslední vychytávkou je Flex Groove, která souvisí s předchozí technologií. Hluboká drážka v krčku hlavy v oblasti ramen opět přispívá k větší flexibilitě a citlivosti rámu. A skutečně, tvrdost rámů raket Gravity se pohybuje v hodnotách pouhých 59-63 RA, což z těchto raket činí jedny z nejměkčích na trhu. Průměrná tvrdost současných tenisových raket je zhruba 65 RA, přičemž nejtvrdší rámy mají hodnotu i 72 RA. Z toho důvodu se není u těchto raket potřeba obávat nežádoucích vibrací či celkově příliš tuhého pocitu ze hry.

Nabídka pro celou rodinu

Nejlehčí modely nových raket Gravity Team L (270 g) a Team (285 g) osloví mírně až středně pokročilé hráče a hráčky především. Obě mají tzv. oversize (zvětšenou) hlavu 670 cm2, pro snadný zásah míčku z každé pozice. Vhodné budou také pro aktivní seniory, kteří se rádi účastní deblových seancí. O něco náročnější modely MP L (280 g) a MP (295 g) osloví již středně pokročilé ženy a juniory s turnajovými ambicemi. Mají menší hlavu 645 cm2, užší 22 mm rám a celkově jsou preciznější. Turnajové modely Tour (305 g) a Pro (315 g) ve výkonnosti výrazně převyšují předchozí rámy. Mají stejně velkou hlavu 645 cm2, ale na místo rozvržení strun 16x20 jsou opatřené hustější vzorem pletení 18x20. Tento vzor je zaměřený na lepší kontrolu a umístění míčku. V kombinaci s celkově vyšší hmotností jsou rakety velmi přesné a snesou srovnání s raketami Prestige také od Head. Obzvláště model Pro patří vůbec v kategorii raket o hmotnosti 315 g bez výpletu k těm nejnáročnějším. Má úzký 20 mm rám a vysokou švihovou hmotnost kolem 334 kg*cm2, což už je hodnota, se kterou není vhodné si jen tak zahrávat. Ať už si vyberete jakýkoliv model z nové řady Head Gravity Auxetic 2023, tak si můžete být jisti, že získáváte špičkové rakety v moderním kabátku s velmi dobrou výkonností a komfortem.

Starší články