Běžecké boty Asolo

Výběr běžecké obuvi není vůbec tak jednoduchý, jak by se na první pohled mohlo zdát. Musíš vzít v potaz, kde a na jakém povrchu běháš, z jakého důvodu to děláš a zda od běžeckých bot očekáváš nějaké speciální vlastnosti.


Zobrazeno produktů 0–0 z 0

Tady jsme bohužel mimo hru :(

Tebou zadaný výraz se nám nepovedlo spojit s žádným produktem v naší databázi.

Nevadí, zkus to znovu. Nebo nám napiš na info@sportega.cz. Rádi ti pomůžeme s hledáním.


Máme širokou nabídku, do které patří silniční i terénní běžecké boty a máme skladem běžeckou obuv pro závodníky i rekreační běžce. Boty na běhání musí opravdu padnout jako ulité. Tak jejich výběr nepodceňte.

Aby ti to dobře běželo po silnici i v terénu, mrkni do naší běžecké poradny. Poradíme ti, jak vybrat běžecké boty, Drop-doslap-2365#Drop">co je to Drop a s jakými Drop-doslap-2365#doslap">typy došlapů se můžeš při běhání setkat.

Pokud si nevíš rady s výběrem velikosti, mrkni na naše velikostní tabulky pro pánské a dámské běžecké boty.

Výběr správné běžecké obuvi se může zdát jako alchymie. Základní pravidlo ale zní: „Kupte si o číslo větší běžecké boty, než nosíte do města.“

Boty na běhání můžeš vybírat také podle toho, zda chceš běhat v zimě, v lese či ve městě apod. Pro ty, co běhají půl na půl po asfaltu a v přírodě, se hodí univerzální běžecké boty. Svá specifika mají i trailové běžecké boty nebo ty na silnici.  Jestli jsi ještě nikdy neběhal, mrkněte se do startu na běžecké boty pro začátečníky. Ideálně si do začátku pořiď alespoň jeden pár objemové silniční obuvi, která dobře tlumí nárazy. Časem ale budeš zrychlovat a propadneš kouzlu závodění. A na závody je přece jenom lepší závodní obuv, která je lehčí a rychlejší.

Dříve či později vyběhnš do terénu, kde zjistíte, že běh v silničkách po kamenech v blátě není ideální. Pořídíte si tak trailovou obuv, která vás podrží v náročném terénu. Střídejte pravidelně jednotlivé páry bot. Dáváte tak chodidlům neustále nové impulzy a používáte svaly na celém chodidle.

Pokud tis výběrem nepomohl ani náš článek Jak vybrat běžecké boty, obrať se na nás a my vám doporučíme běžeckou obuv, která ti sedne. A jestli už máš boty vybrané, mrkněte taky na běžecké oblečení.

Přečti si další běžecké články o běžeckém vybavení, technice běhu a dalších tipech pro běžce na Šatně.