Zkušený hráč tenisu


2 minut čtení

Zkušenému hráči doporučujeme vybírat raketu s těmito parametry:

Velikost hlavy: midplus (630 - 659 cm2)
Délka: standardní
Vyvážení: do ruky (310 - 330 mm)
Váha: těžká (> 300 g)

Za zkušeného hráče se obecně může považovat ten, kdo má dostatek rychlosti, vytrvalosti a síly. Zvládne dlouhou hru, kdy i v závěru hraje stejně přesně jako na začátku. Má rychlou reakci a předpoklad tvrdého, prudkého a razantního vrácení míče je u něj samozřejmostí. Tento hráč má natolik silné paže a rychlý dlouhý švih, že pracovat na zesílení už není prioritou a jeho pozornost se přenáší výhradně na kontrolu míče.

Doporučujeme tedy raketu s menší hlavou (midplus nebo midsize) a více ohebným rámem. Hráč vrací silné údery, které způsobují škodlivé otřesy, nárazy do ruky a paže. K redukci otřesu (aniž by se hráč musel vzdát možnosti kontroly) se zvyšuje váha rakety anebo se na raketu přidávají různé tlumící systémy.

V této výkonnostní fázi se také začíná projevovat, zda hráči vyhovuje spíše hra na síti, hra na základní čáře nebo univerzální styl hry (na síti i základní čáře). Hráč hrající více na základní čáře musí většinou zahrát hodně míčů, než získá bod, takže je pro něj obzvláště důležité minimalizovat otřesy a zkroucení přicházející s každým tvrdším úderem.

Přidaná váha rakety tyto otřesy redukuje. Váha rozložená do hlavy většinou přidá na stabilitě a pocitu pevného držení, tedy zvýší komfort, který je pro tohoto hráče prioritou číslo jedna.Naopak, hráč, který se často přesouvá k síti potřebuje raketu s dobrou ovladatelností, proto by si měl vybrat raketu s vyvážením výrazně do ruky.

Rakety se SportObchodIndexem 4

 

« Zpět na SportObchod Index