Začínající hráč tenisu


2 minut čtení

Začínajícímu hráči doporučujeme vybírat raketu s těmito parametry:

Velikost hlavy: oversize (> 690 cm2)
Délka: prodloužená, standardní
Vyvážení: do hlavy (> 350 mm)
Váha: lehká (< 260 g)

Začátečník většinou nemá dokonale vyvinutou rychlou reakci, po delší hře bývá vyčerpaný a nedokáže míče vrátit prudce a razantně. Jeho švih je většinou krátký a pomalý. Proto se nácvik začátečníka zaměřuje na zdokonalení síly úderu.

Postupným zlepšováním hráče v zesílení úderu přechází priorita nácviku na zdokonalení kontroly míče. Bohužel, zesílení a možnost kontroly jsou v nepřímé úměře, tím pádem raketa pro začátečníka obecně dovoluje menší možnost kontroly umístění míče a je primárně určena právě pro zesílení úderu.

Větší zesílení dovoluje oversize velikost hlavy rakety, vyvážení rakety směrem do hlavy a nepatrně delší raketa.

U začátečníků je nutné brát ohled na sílu paží, a proto by méně fyzicky zdatní začátečníci měli myslet na ochranu svého loktu, který je nepřirozeně namáhán otřesy a vibracemi při dopadu míče na raketu. V souladu s tímto důležitým faktorem se doporučuje začátečníkům spíše středně tuhá raketa s menší hmotností anebo raketa zdravotní.

Pokud se však začátečník cítí být hodně fyzicky zdatným (zejména v pažích) a má sílu v úderu, může si již na začátku pořídit raketu určenou pro středně pokročilého hráče.

Existují však dva typy raket, které by si začátečník (i fyzicky velmi zdatný) neměl pořizovat. Jednou z nich je těžká raketa vyvážená výrazně do ruky a tou druhou je extrémně lehká raketa s velkým zesílením.

Rakety se SportObchodIndexem 1»

 

« Zpět na SportObchod Index