tenisový profesionál


2 minut čtení

Zkušenému hráči doporučujeme vybírat raketu s těmito parametry:

Velikost hlavy: midsize (< 630 cm2)
Délka: standardní
Vyvážení: do ruky i do hlavy (310 - 350 mm)
Váha: těžká (> 300 g)

Profesionálem bývá takový hráč, který má dokonale zvládnuté jak zesílení úderu, tak techniku, jak umístit míč kam je potřeba. Jeho švih je dokonale dlouhý a rychlý. V této fázi výkonnosti už hráč většinou ví, zda hraje více u sítě, na základní čáře nebo na celém dvorci a podle toho si také volí typ rakety.

Obecně hrají profesionálové s menší hlavou rakety - midsize. Typ vyvážení si volí právě podle zvoleného typu hry. Pokud preferuje hru na síti, potřebuje dobrou manévrovatelnost s raketou, volí tedy vyvážení do ruky. Pokud hraje na základní čáře, volí vyvážení spíše do hlavy.

Tento typ hráče mívá takovou sílu, že raketa, která by mu zesílení umožnila je pro něj naprosto nevhodná, vrácené míče by totiž končily za základní čarou.

Profesionál si může dovolit i kombinovat rakety se zdánlivě nesmyslnými parametry dohromady. Zná dokonale svoje silné a slabé stránky hry a přesně ví, jakou vlastnost od rakety potřebuje co nejvíce a případné ostatní nedostatky rakety dokáže potlačit vlastním stylem hry.

Rakety se SportObchodIndexem 5

 

« Zpět na SportObchod Index