Squashové rakety a vybavení pro squash od značky Squash Companion


SQUASH COMPANION:

Původně brazilská společnost Squash Companion byla založena již v roce 1991 s cílem vyrábět špičkové vybavení pro squash, jejím zakladatelem byl dlouholetý squashový hráč Sabir Butt (dostal se až na 17. místo světového žebříčku PSA). Design squashových raket Companion je navrhován v Kanadě, squashové rakety se vyrábějí v Číně (stejně jako 95 % celosvětové produkce raket) a všechny squashové rakety dovážené do ČR splňují kritéria nutná pro použití na okruhu turnajů pořádaných světovými squashovými asociacemi PSA a WISPA.

Základní sortiment značky Companion tvoří:
1. squashové rakety - do ČR se aktuálně dováží 5 vybraných modelů
2. squashové tašky a batohy
3. sportovní oblečení - v rámci ČR aktuálně určeno pouze pro squashové hráče a kluby reprezentující značku


Ze současných hráčů, kteří používají rakety a oblečení Companion, jsou na žebříčku PSA nejvýše:
Wael el Hindi (EGY) - 20.
Rafael F. Alarcon (BRA) - 47.
Amr Mansi (EGY) - 65.
Sabir Butt (CAN) - 69.
Sam Miller (ENG) - 105.
Mohamed Elkeiy (EGY) - 155.
Jorge Gutierez (ARG) - 195


Značka Squash Companion vstoupila na český trh začátkem roku 2005 s ambicemi oslovit nejen náročné závodní hráče, ale také širokou squashovou veřejnost a nabídnout hráčům všech kategorií a pokročilostí špičkové squashové vybavení za ceny nižší než nabízí současní lídři na squashovém trhu. Cílem značky je v letošním roce (resp. v sezóně 2006/07) zaútočit na pozice zavedených squashových značek jako jsou Tecnifibre, Dunlop a Head a získat si nejen dobré jméno, ale především oblibu mezi samotnými hráči squashe.

V lednu 2006 se značka Squash Companion stala hlavním sponzorem pražského turnaje Companion Hector Open, který byl součástí turnajového profiokruhu PSA a díky velkému úspěchu bude hlavním sponzorem druhého ročníku tohoto turnaje, který se bude konat v lednu 2007. Kromě této prestižní záležitosti bude značka Squash Companion partnerem ME juniorů do 19-ti let, které se bude konat v dubnu 2007 v Praze.

Na squashové vybavení značky Companion již dnes spoléhá mnoho závodních hráčů a to nejen v ČR, ale také ve světě. Z českých hráčů spoléhá na squashové rakety Companion např. Martin Štěpán (dlouhodobě 2. hráč českého squashového žebříčku) nebo reprezentační trenér Antonín Felfel (osobní trenér Jana Koukala). Značka Companion je také partnerem Squashové akademie Jana Koukala nebo extraligového týmu Slovan Brno (mistr ČR ve squashi družstev v sezóně 2004/05 a finalista české squashové ligy v sezóně 2005/06), jehož všichni hráči oblékají dresy Squash Companion.


Představení hráče - Martin Štěpán:
- dlouhodobě 2. hráč českého žebříčku (nejlepší postavení 1. místo žebříčku ČASQ)
- dvojnásobný vicemistr ČR ve squashi jednotlivců
- mistr squashové extraligy družstev
- 13. místo ME 2006 ve squashi jednotlivců
- semifinalista týmového ME juniorů 2003
- trojnásobný držitel ocenění pro nejaktivnějšího hráče ČASQ
- hraje s raketou Companion Viper 120