Pokročilý hráč tenisu


2 minut čtení

Středně pokročilému hráči doporučujeme vybírat raketu s těmito parametry:

Velikost hlavy: midplus (660 - 690 cm2)
Délka: standardní
Vyvážení: na střed (330 - 340 mm)
Váha: střední (280 - 299 g)

Středně pokročilý hráč se věnuje tenisu pravidelně delší dobu. Má docela rychlou reakci, správně se pohybuje po celém dvorci. Protože hraje pravidelně, zvládne bez větších potíží i dlouhou hru, bez zjevného poklesu výkonnosti v závěru. Jeho paže jsou již dostatečně silné na to, aby dokázal míč vrátit razantněji, takže priorita nácviku se přesouvá ze zesílení úderu na kontrolu umístění míče. Nepotřebuje již tolik, aby mu raketa dodala na zesílení, protože jeho švih se stává rychlejším a delším.

I když hraje pravidelně a je tím pádem fyzicky zdatnější, musí dbát na ochranu svých paží, protože snížená váha rakety nestačí absorbovat otřesy a vibrace způsobené razantnějším dopadem míče na raketu. Doporučuje se lehce zvyšovat váhu rakety tak, aby byla více stabilní a stále ponechat velikost hlavy větší.

Pokročilý hráč se většinou odváží i ke hře na síti, vyvážení rakety se tak přesouvá doprostřed nebo lehce do ruky, aby se zlepšila ovladatelnost rakety. Rám byl měl být tužší a délka rakety standardní.

Rakety se SportObchodIndexem 3

 

« Zpět na SportObchod Index