Péče o badmintonovou raketu


2 minut čtení

Badmintonová raketa, především její rám a výplet, jsou citlivé zejména na teplotní výkyvy okolí. Teplem se materiál roztahuje, což může vést k deformacím rámu. Při nízkých teplotách až mrazu rám rakety křehne. Proto nikdy zbytečně raketu nevystavujte přímému slunci ani mrazu. 


Dbáme na to, aby všechny námi prodávané rakety byly dodány s obalem (všechny rakety v naší nabídce mají v ceně zahrnut i obal) a důrazně doporučujeme zákazníkům, aby tento obal používali. Dražší rakety se  dodávají s termoobalem, který raketu chrání nejen před mechanickým poškozením v průběhu přepravy, ale především působí izolačně, dokáže částečně tlumit výraznější teplotní změny okolí.  

Obal slouží kromě funkce termického izolátoru také jako ochrana před mechanickým poškozením. Oproti squashovým a tenisovým raketám je badmintonová raketa tenká a křehká. Velmi zranitelný je rám při úderu o tvrdý předmět (ať už raketa spoluhráče v průběhu čtyřhry,úder o síť, nebo o různé další předměty v přeplněné tašce). Dbejte na to, abyste raketu co nejméně otloukali. Noste ji v dostatečně prostorném obalu nebo tašce určené pro přenos raket. Rámy s příměsí hliníku jsou náchylné k deformacím hlavy. Rámy obsahující grafit jsou křehké a snadno se poruší trhlinou. Obojí poškození znehodnocují raketu, výrazně mění její herní vlastnosti a znemožňují vyplést raketu s požadovaným vypnutím výpletu.

Pokud byla raketa před použitím vystavena nižším teplotám, je vhodné ji krátkou dobu nechat vytemperovat na teplotu místnosti, kde bude používána. Po každé hře je vhodné nechat raketu (především její rukojeť, která během i krátké hry dokáže absorbovat velké množství vlhkosti a potu) důkladně a pozvolně oschnout a teprve poté ji uložit do obalu.