Jak vytvarovat chránič zubů


2 minut čtení

Každý hráč má jiný tvar a velikost zubů, proto je výrobce opatřil technologií tepelného tvarování. Natvarováním na své zuby, bude chránič lépe anatomicky vytvarován a při hře nebude tlačit ani nijak jinak výrazně překážet.

Jednotlivé postupy výrobců se mohou mírně lišit dle použitých materiálů a technologií.

Jak natvarovat chránič zubů MOGO

Co budete potřebovat: • hrnec s horkou vodou • misku s ledovou vodou • misku s vodou pokojové teploty • zrcadlo • hodinky s ukazatelem sekund

Nejdříve si pozorně přečtěte celý návod!

1. Naplňte misku s 3-4 cm ledové vody, naplňte sklenici s 3-4 cm vody pokojové teploty.

2. Naplňte hrnec s 5 cm vody a ohřejte ho na teplotu cca 80 °C (což odpovídá teplotě vody použité pro horký čaj nebo kávy). Odstraňte hrnec z tepelného zdroje.

3. Rozbalený chránič zubů ponořte do horké vody na 25 - 30 sekund (čas se nesmí nikdy překročit).

4. Chránič ihned ponořte do vody s pokojovou teplotou na max. 1 až 2 sekundy.

5. Olízněte si rty a okamžitě umístěte chránič zubů do úst.

6. Pomocí zrcadla upravte polohu tak, aby byl chránič přesně uprostřed horní řady zubů. Prsty je možné dotvarovat případné nedostatky.

7. Zavřete ústa a pevně se zakousněte do chrániče, přitom pusou vysajte všechen přebytečný vzduch a vodu. Během zakousnutí použijte prsty a tím zvyšte tlak potřebný pro vytvoření otisku zubů a to minimálně po dobu 40 sekund. Po celou dobu neustále pomáhejte tlačit prsty na tváře a rty. Nechte v ústech po dobu dalších 40 sekund.

8. Vyndejte chránič a ponořte ho do ledové vody po dobu 5 minut, aby materiál zatuhnul. Potom vyzkoušejte, jestli chránič dobře sedí.

9. Pokud chránič není dokonale natvarovaný opakujte kroky 1-9.

10. Po dokončení tvarování můžete malými nůžkami odstřihnout přebytečný materiál, který způsobuje potíže.