Jak vybrat tenisovou raketu pro ženy


2 minut čtení

Ačkoli byste si mohly myslet, že tenisové rakety pro ženy se výrazně liší od raket pro muže, není tomu tak. Pokud jste zkušená tenistka, podívejte se na poradenskou stránku jak vybrat tenisovou raketu. Pravidla pro vás budou platit stejná jako pro muže.

U pokročilých žen bude největší rozdíl oproti mužům ve velikosti gripu tenisové rakety. Pokud si nejste jisté, po jakém gripu sáhnout, mrkněte se jak vybrat velikost gripu tenisové rakety.

Pokud se při výběru tenisové rakety chcete orientovat podle své oblíbené hráčky, zkuste se podívat na stránku tenisových profíků. Zjistíte tady nejen s jakou tenisovou raketou hraje vaše oblíbená tenistka, ale také jaké další tenisové vybavení používá.

Jak vybrat tenisovou raketu pro ženu - začátečnici (rekreační hráčku)

Legrace začíná, pokud s tenisem teprve začínáte nebo jej hrajete na rekreační úrovni. Pod rekreační úrovní si představte tenis třeba jednou za dva týdny v létě během sezóny.

Začátečnice mají problémy s trefováním míčku aktivní plochou rakety, z čehož pak pramení časté chyby. Abyste si ušetřila nervů, tenisové rakety pro rekreační hráčky mívají větší hlavu rakety. Tím pádem míček lépe trefíte a ze hry budete mít větší radost.

Zároveň se předpokládá, že nemáte tak vyhranou ruku a potřebujete lehčí raketu. Dámská tenisová raketa je lehčí, aby se vám lépe ovládala. Většina raket pro ženy pak má na výběr z velikostí gripů L1 až L3. Pokud chcete vědět víc o velikosti gripů a jak je změřit, podívejte se, jak vybrat velikost gripu.

Jaké vlastnosti by měla mít tenisová raketa pro začátečnice (rekreační hráčky)

  • lehká až středně těžká raketa pro jednodušší ovladatelnost (do 285 g)
  • střední až větší hlava rakety usnadňuje úder do aktivní části rakety (660 cm² a větší)
  • velikosti gripu L1 až L3, nejčastěji používaný je u žen grip L2