Jak vybrat tašky a batohy na badmintonové rakety


3 minut čtení

Do ruky, přes rameno, na záda... Variant pro nošení bagů na rakety je spousta. Poradíme vám, jak vybrat badmintonovou tašku, která se vám bude pohodlně nosit a schová vaše badmintonové rakety do bezpečí.

tasky.jpeg

Badmintonové tašky na rakety podle velikosti

Většina hráčů vybírá tašku hlavně podle velikosti. Délka i výška bývá často podobná, liší se v šířce a počtu kapes nebo oddílů.

Velikost tašky určuje to, kolik raket do bagu naskládáte. Názvy tašek mají mnohdy podle počtu raket i označení (x3, x6, x9, x12, x15). Nespoléhejte se na něj ale na 100 %, není u všech značek stejné. Řídí se podle něj především Tecnifibre, Wilson a Babolat.

U Yonexu značí počet raket vždy poslední číslo dané řady (7923 - bag pro 3 rakety, 7226 - bag pro 6 raket, 8029 - bag pro 9 raket, atd.). Tašky Head jsou zase označené jako Combi (6 raket) a Monstercombi (12 raket). Victor nemá číslování úplně přesně dané, takže se raději řiďte detailním popiskem produktu.

Jednoznačně nejprodávanější velikostí je taška se 2 hlavními kapsami (x6, 6R, Combi, ...), do které se vejde vše důležité, co k badmintonu potřebujete.

Badmintonvé tašky na rakety podle způsobu přenášení

Každému z nás může být pohodlný jiný způsobnošení bagu. Někomu vyhovuje dát si tašku na rameno, jiný si raději hodí bag na záda jako batoh. Vyberte si tašku, která nijak neohrozí pohodlné přenášení.

Tašky, které mají více než 2 vnitřní kapsy, většinou mívají samostatnou kapsu na obuv. Někdy může být i odvětrávaná a díky tomu dáte boty bokem od ostatních věcí.

Badmintonové bagy na rameno


Tašky s ramenním popruhem mají také úchyt pro nošení v ruce. Výhoda tašek na rameno je většinou nižší cena. Nevýhodné je obtížnější přenášení na delší vzdálenost, které může být i méně pohodlné.

Chci si vybrat tašku na rameno »

Badmintonové bagy na záda


Tašky se dvěma zádovými popruhy jsou modernější a na trhu mají širší nabídku. Bagy na záda si užijete hlavně díky tomu, že je můžete nosit jako batoh. I proto je ocení hlavně hráči, kteří potřebují přenášet rakety na delší vzdálenosti.

Chci si vybrat tašku na záda »

Badmintonové batohy na rakety

Kdo nepotřebuje přenášet tolik věcí a nechce se tahat s větším bagem, tomu postačí batoh na rakety.

Výhodou batohů je větší univerzálnost. Nemusíte ho nosit pouze na raketové sporty, ale hodí se prakticky pro všechny sportovce. Batohy mají menší vnější rozměry, jsou lehčí a snadněji se přenášejí. S tím vším je však spojena i nevýhoda, což je malý a velmi omezený objem.

Do batohů se vejde maximálně jedna raketu, jeden pár obuvi a jedna sadu sportovního oblečení. Do větších batohů dáte i láhev s pitím, ale budete muset stlačit ostatní věci uvnitř.

Chci si vybrat batoh »

« Zpět na hlavní stránku badmintonové poradny