Jak vybrat tašku na tenis


3 minut čtení

Tašky na squashové rakety
Do ruky, přes rameno, na záda... Způsobů nošení bagů na rakety je spousta. Poradíme vám, jak vybrat tenisovou tašku, která se vám bude pohodlně nosit a ukryje vaše tenisové rakety do bezpečí.

Tenisové tašky na rakety podle velikosti

Jedním z nejdůležitějších parametrů při výběru tašky bývá její velikost. Délka i výška bývá často podobná, rozdíl je pak v její šířce a počtu kapes nebo oddílů.

Podle velikosti můžete určit, kolik raket se do bagu vejde. Názvy tašek se často podle počtu raket i značí (x3, x6, x9, x12, x15). Úplně se na něj ale nespoléhejte, není u všech značek stejné. Řídí se podle něj hlavně Tecnifibre, Wilson a Babolat.

U Yonexu poznáte počet raket vždy podle posledního číslo dané řady (7923 - bag pro 3 rakety, 7226 - bag pro 6 raket, 8029 - bag pro 9 raket, atd.). Tašky Head se zase značí jako Combi (6 raket) a Monstercombi (12 raket). Victor nemá v číslování žádná pravidla, takže se raději řiďte detailním popiskem produktu.

Jednoznačně nejprodávanější velikostí je taška se 2 hlavními kapsami (x6, 6R, Combi, ...), do které se vejde vše důležité, co na kurt potřebujete.

Náhled videa

Tenisové tašky na rakety podle způsobu přenášení

Každý z nás chce nosit tenisový bag jinak. Někdo si raději dá tašku na rameno, jiný si zas hodí bag na záda jako batoh. Vyberte si tašku, která se vám bude pohodlně přenášet.

Tašky, které mají alespoň 2 vnitřní kapsy, většinou mívají oddělenou kapsu na obuv. Ta může být i odvětrávaná a díky tomu budou boty stranou od ostatních věcí.

Tenisová taška přes rameno

Tenisové bagy na rameno


Tašky s ramenním popruhem mají také úchyt pro nošení v ruce. Tašku většinou pořídíte za nižší cenu. Obtížněji se ale přenáší na delší vzdálenost a může to být také méně pohodlné.

Chci si vybrat tašku na rameno »

Tenisová taška na záda

Tenisové bagy na záda


Tašky se dvěma zádovými popruhy jsou modernější a najdete jich na trhu více. Bagy na záda jsou pohodlnější hlavně díky tomu, že je můžete nosit na zádech jako batoh. I proto si je užijí hlavně hráči, kteří potřebují přenášet rakety na delší vzdálenosti.

Chci si vybrat tašku na záda »

Tenisové batohy na rakety

Nepotřebujete přenášet tolik věcí a nechce se vám tahat s bagem? Stačí vám batoh na rakety.

Batohy jsou mnohem univerzálnější. Nemusíte ho nosit pouze na raketové sporty, ale hodí se prakticky pro všechny sportovce. Batohy jsou menší, lehčí a snadněji se přenášejí. S tím je samozřejmě také spojený malý a velmi omezený objem.

Do batohů dáte maximálně jednu raketu, jeden pár obuvi a jednu sadu sportovního oblečení. Do větších batohů se vejde i láhev s pitím, ale budete muset stlačit ostatní věci uvnitř.

Chci si vybrat batoh »