Jak vybrat hokejové kalhoty


5 minut čtení

Pořádně vyplnit mezeru mezi holeněmi a rameny pomůže správný výběr hokejových kalhot. Kalhoty chrání největší část dolních končetin, proto se vyplatí věnovat výběru zvýšenou pozornost.

Nohavice nesmí být příliš krátké, ani dlouhé. Krátké nohavice by ti odhalovaly část stehna nad kolenem a chrániče holení. Příliš dlouhá nohavice, která by sahala až pod střed kolena, by tě pak omezovala v bruslení při ohnutí nohy v kolenou.

Horní manžetu kalhot v ideálním případě lehce překrývají chrániče ramen tak, aby nedošlo k odhalování části zad ani při ohýbání. Zároveň by se ramena neměla zařezávat do kalhot.

Pokud narazíš na nedostupnost hokejových kalhot v týmových barvách, podívej se na hokejové návleky. Sladíš si díky nim kalhoty přesně do barev tvého klubu.

Náhled videa

Materiál hokejových kalhot

Vnější materiál hokejových kalhot tvoří polyesterová nebo nylonová vrstva, která nejčastěji potahuje pěnovou podšívku doplněnou o bavlnu. V podšívce jsou pevně zabudované chrániče stehen, boků, kostrče, spodní části páteře a ledvin.

Zapínání v pase má různá řešení. Nejčastěji se používá pásek s přezkou, někdy je v přední části i tkanička. Zpravidla mají kalhoty v přední i zadní části knoflíky pro použití a připnutí kšand. Čím dál častější je poté skrytý zip v pase kalhot, kterým kalhoty po rozepnutí prodloužíš o jeden palec – tedy 2,54 cm. Základní modely tímto vylepšením většinou nedisponují.

Co je u hokejových kalhot nezbytné?

Upravené kalhoty od kamaráda nebo libovolné šortky na hokej důrazně nedoporučujeme. Proto vybírej z naší nabídky, kde všechny kalhoty splňují povinnou výbavu.

Všechny hokejové kalhoty musí mít tyto ochranné prvky:

  • Ochrana spodní části páteře
  • Ochrana boků
  • Ochrana stehen

Výběr hokejových kalhot podle výšky a věku

Výběr kalhot podle tvaru

Modely hokejových kalhot Bauer, CCM a Warrior

Zúžený střih
Užší střih kalhot v dolní části stehen, anatomicky tvarovaný střih v oblasti boků
Anatomický střih
Přirozený, anatomicky tvarovaný střih kalhot v oblasti boků a dolní části stehen
Klasický střih
Široký, hluboký střih kalhot v oblasti boků a dolní části stehen

Hokejové kalhoty se zúženým střihem

Hokejové kalhoty jsou anatomicky tvarované v oblasti pasu a boků. V oblasti stehen se střih zužuje a poskytuje lepší výkon.

Vybírej modely Bauer Vapor, CCM JetSpeed, Warrior Covert.

Hokejové kalhoty s anatomickým střihem

Hokejové kalhoty s anatomickým, přirozeným střihem v dolní oblasti stehen a boků, aby dokonale padly.

Vybírej modely Bauer Supreme, CCM Tacks, Warrior Alpha.

Hokejové kalhoty s klasickým střihem

Hokejové kalhoty mají klasický, hluboký střih v oblasti stehen i boků a pasu pro co největší pohodlí a volnost.

Vybírej modely Bauer X, CCM Next.

Výběr podle pokročilosti

Amatérští hokejisté

Základní modely hokejových kalhot vynikají velmi nízkou pořizovací cenou. Většinou jim chybí chránič zadní strany stehen, který ovšem pro amatérskou úroveň není potřeba. Ochrana proti oděru je také základní. Kalhoty neomezují pohyb a zaručují volnost.

Amatérská kategorie kalhot je vhodná pro hráče, kteří jsou na ledě 1×–2× týdně.

Vyber si mezi amatérskými hokejovými kalhotami »

Pokročilí a poloprofesionální hráči

Zlatou střední cestu často volí i profesionální hokejisté. Vzhledem k téměř dokonalé ochraně je pořizovací cena velmi příznivá. Kalhoty jsou odolné proti oděru a všechny chrániče ve všech částech podléhají perfektnímu bezpečí.

Hokejové kalhoty pro pokročilé hokejisty jsou vhodné pro hráče, kteří jsou na ledě 3×–4× týdně.

Vyber si mezi poloprofesionálními hokejovými kalhotami »

Profesionálové

Elitní kategorii hokejových kalhot vylepšují antibakteriální výstelky s rychlým odvodem potu. Všechny důležité části ve spodní polovině těla si užívají maximálního komfortu díky dokonale anatomicky tvarovaným chráničům.

Profesionální kalhoty se hodí pro profíky, kteří jsou na ledě 5×–7× týdně nebo pro všechny, kteří hledají nejlepší kvalitu.

Vyber si mezi profesionálními hokejovými kalhotami »

U výběru hokejových kalhot nemusí být vždy pravdou, že čím dražší, tím vhodnější kalhoty jsou. Drahé modely mají nejpropracovanější vnitřní výstelky a všechny chrániče. Nicméně mohou omezovat v pohybu. Není proto výjimkou, že i profesionální hráč se na scéně objeví s kalhotami ze střední třídy právě kvůli volnosti. Volnost však jde na vrub nižší ochrany.